+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Оптичні з'єднувачі: популярні роз'єми

Оптичні з'єднувачі: популярні роз'єми

З'єднувачі, або як їх ще називають: оптичні адаптери, каплери, оптичні розетки, використовуються в локальних обчислювальних мережах (ЛОМ) та магістральних волоконно-оптичних системах.

Всі вони призначені для підключення оптичного кабелю до комутаційних пристроїв, контрольно-вимірювальної апаратури та термінального обладнання.

Якість з'єднання

Оптичні з'єднувачі за своєю якістю значною мірою визначають якість ВОЛЗ, тому їм пред'являються підвищені вимоги: низький коефіцієнт відбиття, малі втрати на стиках і висока надійність в різних умовах експлуатації.

Для якісного з'єднання оптичного кабелю потрібно прибрати попадання повітря між торцями оптичних волокон, що сполучаються. Для цього обидва волокна (торці) шліфують та надають їм сферичну форму, завдяки чому при їх з'єднанні торці волокон щільно притискаються один до одного і відбувається оптичний контакт (РС – Physical Contact). У роз'ємі значно зменшуються втрати та зворотне розсіяння із-за френельовського віддзеркалення на кордоні «повітря-скло». Точність поліровки торців визначає значення коефіцієнта віддзеркалення в оптичному з'єднувачі. Типові значення зворотних віддзеркалень: <-50 дБ (ULTRAPC), <-40 дБ (SUPERPC), <-30 дБ (РС). При використанні прогресивної технології АРС (косий торець) можна отримати коефіцієнт віддзеркалення і нижче -75дБ.

Популярні роз'єми

Популярні типи оптичних з'єднувачів, які застосовуються вживаних в даний час – FC, LC, ST, SC. Роз'єми стандарту PC/FC мають міцний металевий корпус та з'єднання на різьбленні. Вони досить надійні та в першу чергу рекомендуються для одномодових волокон. Спрощеним варіантом можна вважати – стандарт ST – в ньому передбачена конструкція баєнетного з'єднання.

Всі роз'єми стандарту LC мають пластиковий корпус форми прямокутника, зручний при з'єднанні групи оптичних з'єднувачів. Цей патч-корд являє собою дуплексний, або симплексний відрізок кабелю певної довжини – зовнішнього діаметра, розварений з двох сторін коннекторами LC. Роз'єм LC має розмір стандартизованого порту типу RJ та половину величини від розміру дуплексного роз'єму SC, що дає можливість щільного розташування, роз'єм LC має фіксатор за формою RJ (такий же як фіксатор на модульних мідних вилках).

Роз'єми LC

Роз'єми LC забезпечують надійне оптоволоконне рішення для ЛВС, телекомунікаційних шаф великої щільності наповнення, мереж масового користування та підключень настільних ПК до оптичного середовища. Дуплексні та сімплексні LC роз'єми використовуються при з'єднанні апаратури, або для високошвидкісної передачі інформації в магістральних каналах, горизонтальних та вертикальних ділянках мереж та мережах високошвидкісної передачі даних. Конструкція забезпечує високу щільність та 1,25-міліметрові муфти збільшують щільність портів, як мінімум у два рази (в порівнянні з роз'ємами SC). Форма роз'єму дає можливість зменшити вимоги до місця в панелях, корпусах, стійка та на особових пластинах.

В даний час на українському ринку представлені:

  • з'єднувальні шнури (кабельні збірки підготовлені з двох сторін);
  • оптичні розетки та роз'єми;
  • пігтейли (армовані роз'ємом тільки з одного боку);
  • набори пристосувань та інструментів для самостійного з'єднання волокна під час монтажу.

Крім звичайних типів розеток, виробляються комбіновані з'єднувальні розетки великої кількості стандартів ST-SC, FC, ST, SC-FC, LC-FC, Лист-Х-ST-AM, Лист-Х-LC-AM. Для комутації оптичного волокна, крім оптичних та з'єднувачів зварної технології, використовуються також сплайс (механічні з'єднувачі). Сплайс призначений для швидкого і багаторазового стикування оголених багатомодових та одномодових оптичних волокон. Він виконаний у вигляді скляного капіляра, заповнений імерсійним гелем та забезпечує величину зворотних втрат менше – 50 дБ та внесених втрат менше 0,2 дБ.

Назад в: Передача даних, Інформатизація 22-11-2011

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Комп'ютерні мережі та види інформаційних технологій
Комп'ютерні мережі та види інформаційних технологій

На даний момент існує кілька технологій інформаційних мереж. Залежно від того, яку територію вони охоплюють, вони поділяються на різні види...

Що таке радіорелейний зв'язок та навіщо потрібні РРС системи?
Що таке радіорелейний зв'язок та навіщо потрібні РРС системи?

РРС – радіорелейний зв'язок (від радіо та франц. Relais – проміжна станція), радіозв'язок за допомогою ланцюжка приймально-передавальних...

Для чого потрібні кабельні мережі на стадіоні?
Для чого потрібні кабельні мережі на стадіоні?

Для чого потрібні кабельні мережі на стадіоні? Питання не складне. Спортивні об'єкти ніяк не асоціюються у нас з кабельними мережами, однак...

Всі статті