+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Організація відеоконференцій для підприємства

Організація відеоконференцій для підприємства

Дослідження в області комунікацій показали, що плідність діалогу між співрозмовниками велика, якщо у людей є можливість сприймати партнера по спілкуванню візуально.

Як бути, якщо співрозмовників розділяють тисячі кілометрів, а переговори вкрай важливі для договірних сторін? Вихід є – це організація відеоконференцій для підприємства. Відеоконференція – вид телекомунікацій, відкриває можливість обміну інформацією між співрозмовниками й максимально наближає спілкування за допомогою технічних засобів «живої» бесіди.

Використання відеоконференції

Відеоконференції використовуються для економії коштів на проїзд та проживання там при ділових переговорах, а також, коли необхідно швидко обговорити будь-які важливі проблеми. У цьому випадку груповий відеозв'язок має незаперечні переваги, порівняно з електронною поштою або телефонними переговорами. Саме слово «відеоконференція» нерозривно пов'язане з таким терміном – «відеоконференцзв'язок» або «ВКС». Можна сказати, що це слова-синоніми.

Існує кілька різних варіантів організації відеоконференцзв'язку, що залежать від:

  • від типу вживаного устаткування – апаратна або програмна відеоконференцзв'язок;
  • від типу займаних каналів, тобто, заснована вона на IP або ISDN каналі;
  • від принципу організації мережі – призначена для здійснення з'єднань «точка-точка» або з допустимістю організації багатоточкових з'єднань.

Програмний відеозв'язок базується на застосуванні програмного забезпечення. Надійність програмного відеозв'язку лімітоване надійністю операційних систем ПК, всіх що беруть участь у розмові та конференц-серверів.

Відеоконференція

Апаратний відеозв'язок грунтується на спеціалізованому обладнанні, що має термінальні пристрої відеозв'язку та сервери відеоконференції. Цей вид відеоконференцзв'язку є стандартизованим. Всі світові розробники систем для відеоконференцзв'язку користуються одними й тими же кодеками стиснення.

Якщо порівнювати IP та ISDN-каналів, необхідно враховувати безліч факторів. А саме: вартість, надійність та якість зв'язку. Використання ISDN-каналу вважається найбільш прийнятним варіантом при організації відеоконференцзв'язку. Але, доступність IP каналів та постійне поліпшення якості відеозв'язку поступово призвело до того, що IP застосовується майже повсюдно, а ISDN – тільки там, де необхідні високі вимоги до якості відеозображення.

Організація мережі для відеоконференції може бути виконана двома типами:

  • «точка-точка» – між двома співрозмовниками;
  • «многоточка» – багатокрапкове з'єднання більш, ніж двох співрозмовнів.

«Точка-точка» здійснюється між двома сторонами без сервера. Багатокрапкові з'єднання вимагають наявності сервера.

Сьогодні існує досить багато спеціалізованого обладнання та програмного забезпечення для організації відеоконференцій. Обладнання для побудови апаратної відеоконференції коштує досить дорого. Не кожна компанія готова витратити на це кілька тисяч доларів. Але, зараз існує досить багато рішень, що дозволяють здешевити цей вид зв'язку.

Сфери використання відеозв'язку досить обширні: їх застосовують у веденні бізнесу, при дистанційному навчанні, у медичній галузі, юриспруденції, та багатьох інших областях.

Назад в: Відеоконференцзв'язок, Телекомунікації 26-06-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Конференц-системи та обладнання для відеоконференцій
Конференц-системи та обладнання для відеоконференцій

Групові, або багатоточкові системи відеоконференцій (ВКЗ) призначені для проведення сеансів відеозв'язку в спеціально обладнаних дорадчих...

Організація відеоконференцзв'язку в корпоративній роботі
Організація відеоконференцзв'язку в корпоративній роботі

На сьогоднішній день більшість великих компаній, щоб організувати робочий процес використовують стандартні методики. Це може бути вже знайома...

Багатоточкова відеоконференція для бізнесу
Багатоточкова відеоконференція для бізнесу

Системи відеоконференцзв'язку діляться на два типи: рішення типу «точка-точка» (point to point) та багатоточкові (multipoint). У даній статті...

Всі статті