+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
E-mail розсилка

Основні компоненти комп'ютерних систем

Основні компоненти комп'ютерних систем

У сучасному світі вже неможливо знайти сфери життєдіяльності, де б не були використані комп'ютери.

Розглянемо основні компоненти комп'ютерних систем, які використовуються як на підприємствах, так і у побуті.

Головним компонентом таких систем звичайно ж є самі комп'ютери. Важко вже перерахувати всі типи устаткування, які можна віднести до їх переліку.

Це та стаціонарні чи настільні ПК, різноманітні сервери, ноут- та нетбуки, планшетні і тощо. У випадку підприємств, а останнім часом і в побуті, комп'ютери об'єднують в мережі, для їх взаємодії між собою. Для того, щоб пов'язати їх між собою використовують найрізноманітніші технології. Найпростіший – зв'язок комп'ютерів по мідних кабелях з допомогою хабів або комутаторів. Останнім часом в якості таких кабелів використовується «вита пара», яка забезпечує передачу даних між окремими пристроями до 1 Гб/с, хоча є розробки та з більш високими швидкостями.

Оптоволоконні лінії

Отже для побудови таких систем нам потрібні безпосередньо лінії зв'язку. Крім перерахованих вище використовуються також оптоволоконні лінії. Для їх застосування потрібно відповідне перетворювальне обладнання або оптичні конвертори.

Оптоволоконний кабель

Ще одним із способів зв'язку окремих комп'ютерів є бездротовий зв'язок. До них відносяться технологи Bluetooth, Wi-Fi, Wi-Max. У кожної з цих технологій є свої плюси та мінуси. Bluetooth володіє невеликою відстанню та швидкістю передачі даних, тому безпосередньо для зв'язку ПК використовується рідко. Технології Wi-Fi та Wi-Max володіють набагато більшими швидкостями передачі даних та відстанями, на яких вони можуть використовуватися.

Так само на підприємствах використовуються окремі сервери, яку призначені для загального доступу окремих користувачів. На такого типу обладнання часто встановлюються бази даних підприємств, різноманітні сервіси, наприклад проксі-сервери, веб-сайти, поштові сервери та багато різного.

Ну і звичайно все це обладнання не буде працювати без відповідного програмного забезпечення (ПЗ). Саме воно та покликане вирішувати ті завдання, які ставляться перед комп’ютерними системами.

Перелічимо основні компоненти:

  • комп’ютери (ПК, ноутбуки, і таке iнше);
  • сервери;
  • лінії зв'язку (мідні або оптичні кабелі, бездротовий зв’язок);
  • конвертори й перетворювачі (оптичні, Wi-Fi тощо);
  • комутаційне обладнання (хаби, свічі);
  • програмне забезпечення (операційні системи, бази даних і таке iнше).

Ми коротко розглянули основні компоненти комп'ютерних систем.

Назад в: Комп'ютеризація, Інформатизація 22-11-2012

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Локальні комп'ютерні мережі в адміністративних установах
Локальні комп'ютерні мережі в адміністративних установах

Багато адміністративних установ – лікарні, школи, офіси і т. д. базуються сьогодні в досить старих будівлях, де локальні кабельні мережі не...

Локальна мережа для підприємства: етапи установки
Локальна мережа для підприємства: етапи установки

Розглянемо основні етапи при впровадження комп'ютерних систем на середньому підприємстві з базовими елементами, що використовуються при...

Що таке інформаційні системи та комп'ютерні мережі?
Що таке інформаційні системи та комп'ютерні мережі?

Інформаційна система (ІС) являє собою групу комп'ютерних елементів, які виконують єдину мету – надання необхідних даних потрібним адресатам. У...

Всі статті