+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
E-mail розсилка

Основні види системи передачі інформації

Основні види системи передачі інформації

Останнім часом ми всі відчуваємо потребу в передачі інформації на певні відстані від джерела інформації до користувача чи системи її обліку. Ми Вам покажемо, які основні види системи передачі інформації є типовими та як це здійснюється?

Будь-яка система передачі даних або скорочено СПД складається з трьох основних компонентів.

Першим з них є передавач, або так зване джерело інформації, якими є датчики, камери, комп’ютери, що передають дані, а також безліч інших можливих «генераторів» інформації, що використовуються в системах керування, прийняття рішень тощо.

Передача данних

Наступним компонентом є канал, яким безпосередньо передаються дані від джерела до отримувача. Останнім елементом є безпосередньо отримувач інформації або приймач. При двосторонній передачі даних, тобто в дуплексному режимі, передавач та приймач можуть бути об’єднані так, що дані будуть передаватися та прийматися одночасно.

Нехай приймемо, що передавач є пунктом А, а приймач – пункт Б. В пункті А є обладнання для збирання необхідної інформації. Після цього використовується перетворювачі, які переводять дані з передавачів інформації в вигляд, зручний для їх подальшого транспортування каналами даних. 

Передача даних

Наступним елементом є безпосередньо канали, що передають аналоговий чи цифровий сигнал, якому останнім часом надається більша перевага завдяки більшій точності та гарантованості повної доставки інформації.

В пункті Б знаходяться так звані інтерфейси або стики для перетворення даних з каналу в вигляд, зручний для відображення чи фіксування інформації з передавача.

Ну і останнім компонентом є сам приймач, який відображає дані у вигляді зручному для сприйняття оператором, сервером чи іншим пристроєм контролю та обробки. Ця інформація вже і є тією, яка і потрібна для управління чи прийняття рішення в залежності від її призначення (візуальна, програмна, сигналізаційна і таке iнше).

Ми перерахували основні компоненти, які використовуються в системі передачі даних, та складають базові елементи сучасних систем передачі таі обробки інформації.

Назад в: Передача даних, Телекомунікації 22-11-2012

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Бездротові мережі: переваги Wi-Fi на стадіоні
Бездротові мережі: переваги Wi-Fi на стадіоні

Для чого може знадобитися бездротова мережа та в чому полягають переваги Wi-Fi на стадіоні? У просунутих країнах вже давно існують такі...

Види систем передачі даних
Види систем передачі даних

З ростом обсягів переданої інформації останнім часом між різними об'єктами та її приймачами, опишемо основні системи, які використовуються для...

Як створити бездротову мережу в готелі?
Як створити бездротову мережу в готелі?

Сьогодні Інтернет буквально повинен бути в кожному номері поважаючих себе готелів – це норма сучасного комфорту. Відпочиваючи, людина може...

Всі статті