Каталог
+380Показати номер

Освітлення медичних приміщень: особливості та відмінності

Освітлення медичних приміщень: особливості та відмінності

З урахуванням особливої важливості правильних умов для роботи медперсоналу, організація ефективного, комфортного освітлення медустанов – вкрай відповідальне питання, яке вимагає ретельного планування, заснованого на дотриманні безлічі стандартів і норм.

Основні вимоги до освітлювальної системі медустанов

Для організації правильної системи освітлення треба врахувати ряд вимог:

  • продумане використання комбінації природного і штучного освітлення;
  • наявність джерел штучного освітлення на кожному робочому місці, а також додаткових для приміщень, де проводиться огляд пацієнтів;
  • висота установки світильників не повинна бути нижче 1,7 м від рівня підлоги;
  • наявність окремого нічного (чергового) освітлення;
  • наявність підсистеми евакуаційного освітлення для позначення шляхів організованого відходу персоналу і пацієнтів в разі надзвичайної ситуації, аварій та інших ситуацій;
  • наявність підсистеми аварійного освітлення – незалежного комплексу електротехнічного обладнання, яке працює від автономних джерел живлення і служить для дублювання основної системи освітлення в разі її аварійного відключення;
  • оснащення приміщень ультафіолетовимі світильниками для санації повітря і підтримання належного санітарно-гігієнічного стану поверхонь.

Суворе дотримання правил техніки безпеки, нормам експлуатації та обслуговування систем освітлення, дотримання санітарно-епідеміологічних, гігієнічних, технічних норм реалізації.

основні вимоги до освітлювальної системі медустанов

Рекомендації, щодо висвітлення окремих приміщень медзакладів

У цьому розділі розглядаються мінімальні вимоги, щодо характеристик освітлювальних приладів і їх можливостей, на підставі європейських стандартів освітлення клінік і лікарень.

Кабінет лікаря: мінімальна загальна освітленість приміщення повинна бути близько 150 лк. Додаткове освітлення робочого столу і зони огляду пацієнтів – 500-1000 лк.

Приймальня: оптимальна освітленість прийомних і приміщень для очікування – 150-250 лк. Цей рівень освітлення забезпечує належний комфорт для співробітників установи і самих пацієнтів, а також емоційний спокій при очікуванні в черзі.

Санітарні приміщення: в туалетах і ванних кімнатах бажано підтримувати освітленість в 100-200 лк. На підсвічування дзеркал відводиться 200-400 лк.

Кімнати для роботи з документами: комфортне читання зажадає близько 250-500 лк загального освітлення в горизонтальній площині. Окремі місця для роботи з документами необхідно обладнати індивідуальними світильниками.

Приміщення для екстреної та невідкладної медичної допомоги: локальні зони приміщення для роботи безпосередньо з пацієнтами требут освітлення в 10 тисяч - 20 тисяч лк. Загальна освітленість – близько 500-1000 лк.

Операційні: при проектуванні системи освітлення для операційних важливо врахувати такі чинники: тривалість проведення хірургічних операцій (не менше кількох годин), якість освітлення операційної зони, стабільність і безперервність подачі електроенергії. Необхідно пам'ятати про неминучу втому, якій піддаються очі операційного персоналу, а також про супутньому зниженні зорових здібностей (можливість розрізняти деталі, контрасти, відтінки). Мінімальна допустима норма загальної освітленості операційних становить 500-1000 лк. Освітленість операційного столу – 20 тисяч - 40 тисяч лк. Показник УФ-опромінення повинен знаходитися в межах норми, яка описується формулою 0-100-0-50. Для освітлення операційного столу використовуються спеціальні медичні безтіньові світильники. Як правило, зі світлодіодними або галогеновими лампами.

Медлабораторію: успішність діагностики і точного виконання безлічі тонких операцій під час обробки аналізів багато в чому залежить від якості освітлення в лабораторії. Мінімальний загальний рівень освітлення для таких приміщень – 250-500 лк. Освітлення робочого місця – близько 500-1000 лк.

Палати пацієнтів: головне завдання системи освітлення палат – забезпечити пацієнтам належний рівень комфорту. Оптимальне значення – 150-250 лк. Освітлення індивідуальної зони біля ліжка – 250-500 лк. Коридори і сходи зажадають освітлення в рамках 150-250 лк (згідно з європейськими стандартами).

Крім інтенсивності освітлення, для організації якісної системи освітлення медустанови необхідно врахувати цілий ряд інших факторів: колірну температуру світильників, коефіцієнт пульсації, яскравість, конструкція і тип самих світильників, ламп, склад захисного, облікового і контрольного обладнання, умови прокладки кабельних ліній живлення, наявність централізованого управління системою і так далі.

Правильно підібраний склад і характеристики обладнання в системі освітлення – гарантія не тільки ефективності та комфорту, а й економічної вигоди монтажуексплуатації та обслуговування освітлювальних пристроїв.

Досягти оптимальних показників можна, якщо звернутися до фахівців, які мають достатній досвід в питаннях організації освітлення медичних установ.

Назад в: Освітлення, Електрика 27-05-2019

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Різновиди та принцип роботи системи пожежогасіння
Різновиди та принцип роботи системи пожежогасіння

Системи пожежогасіння призначені для запобігання пожежі та мінімізації її можливих наслідків, для уникнення людських жертв....

Як формується вартість системи пожежогасіння?
Як формується вартість системи пожежогасіння?

Вартість системи пожежогасіння визначається рядом аспектів, що включають в себе специфічні особливості кожної окремої системи....

Автоматизація вентиляції та кондиціювання приміщень
Автоматизація вентиляції та кондиціювання приміщень

Для забезпечення комфорту житлового приміщення, сьогодні, великою популярністю користується втоматизація вентиляції та кондиціонування...

Всі статті