Каталог
+380Показати номер

Освітлення офісів – вибір джерел світла

Освітлення офісів – вибір джерел світла

Надання офісному персоналу зручних робочих місць вимагає рівномірного освітлення. Цього можна досягти шляхом комбінування загальних та місцевих джерел освітленості, розрахованої спрямованості світлових потоків, що враховують взаємне розташування приладів освітлення та робочих місць. Крім необхідного рівня освітлення на робочих місцях та надійності електроприладів, потрібно також гарантувати виконання вимог та норм безпеки. Світильники також є і архітектурними складовими та створюють інтер'єр приміщення. Вони формують внутрішній простір в офісі. Правильно підібране освітлення створює приємну робочу середу, дозволяє співробітникам виконувати свою роботу ефективно, без стресів та втоми, та в комфортних умовах.

Для проектування офісного освітлення немає якихось універсальних методів, тут лише можна враховувати при проектуванні системи освітлення або реконструкції офісу основні рекомендації.

Робоче освітлення офісів має бути ефективним та споживати мінімальну кількість електроенергії для підтримки потрібного рівня освітленості. Навантаження на електричну мережу знаходиться в прямій залежності від величини освітленості, потрібної для різних робочих завдань та ці величини знаходяться в міжнародних та національних нормах. Також це навантаження залежить від типу обладнання та обслуговування.

Природне освітлення робочих місць

Штучне освітлення робочих місць потрібно максимально наблизити до природного. Одним з методів, наприклад, є розташування люмінесцентних ламп на стелі рядами паралельно вікнам.

Стельові люмінесцентні світильники

Офісні приміщення – це складна структура, складові її призначаються для різних типів діяльності й відповідно, повинні бути оформлені по-різному. Вибір джерел світла в будівлі залежить від типу робіт виконуваних персоналом в приміщенні. Для роботи співробітників підходять джерела світла різних видів: хромовані та декоровані склом «даунлайти», лампи прямого та непрямого освітлення, галогенні або люмінесцентні світильники.

При глибині приміщення до 6 м, близько 70% робочого часу для освітлення можна використовувати денне світло, при достатній ширині віконних прорізів. Щоб виключити відображені відблиски, прилади розташовують у два ряди: перший - вздовж вікна, другий – на відстані двох третин глибини кімнати, паралельно першому.

При індивідуальній «налаштуванні» застосовується локальне освітлення. Звичайні настільні лампи для цих цілей не годяться, тому, як виділяють велику кількість теплоти, але неефективні в роботі. Найбільш доречні для цієї мети є компактні люмінесцентні світильники, розташовані над лінією погляду, щоб не зліпили.

Керуються при розробці освітлення офісів такими стандартами, як: DIN (німецька), CIBCE (британський), IES NA (американський) або вітчизняний СНиП. В даний час активно впроваджується новий європейський стандарт EN12464-1. У ньому визначаються вимоги до офісних систем освітлення майже всіх приміщень компанії, а також містяться поради щодо їх компетентному облаштування.

До висвітлення офісів в даний час повсюдно традиційно ставляться з особливою пристрастю. Відомо, що протягом робочого дня працівник офісу більше 10 тис. Разів переводить погляд з клавіатури на екран монітора та на документ. А безграмотний «підхід» до висвітлення може знизити ефективність праці на 30%.

Назад в: Освітлення, Електрика 20-08-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Різновиди та принцип роботи системи пожежогасіння
Різновиди та принцип роботи системи пожежогасіння

Системи пожежогасіння призначені для запобігання пожежі та мінімізації її можливих наслідків, для уникнення людських жертв....

Як формується вартість системи пожежогасіння?
Як формується вартість системи пожежогасіння?

Вартість системи пожежогасіння визначається рядом аспектів, що включають в себе специфічні особливості кожної окремої системи....

Автоматизація вентиляції та кондиціювання приміщень
Автоматизація вентиляції та кондиціювання приміщень

Для забезпечення комфорту житлового приміщення, сьогодні, великою популярністю користується втоматизація вентиляції та кондиціонування...

Всі статті