+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Переносне заземлення: будова та призначення

Переносне заземлення: будова та призначення

Переносне заземлення – це пристрій, що використовується при роботах на відключених струмопровідних частинах різних електроустановок, що захищає від ураження електричним струмом на даній ділянці. Їх застосування обов'язково при відсутності постійних заземлюючих систем. Завдяки використанню переносних заземлень небезпечна напруга не з'явиться за межами їх установки. У разі нештатної ситуації на ділянці їх застосування виникає коротке замикання. У зоні короткого замикання напруга зменшується практично до нуля, тим самим вилучається небезпека його появи за межами заземлення. Також при цьому спрацьовує захист та електроустановка знеструмлюється.

Пристрій переносних заземлень

Конструкція переносних заземлень являє собою набір провідників для заземлення та закорочування струмопровідних частин електрообладнання, а також затискачі для приєднання до заземлення та частин електроустанов.

Матеріал виготовлення провідників – мідний багатожильний провід. Заземлення може бути трьох- та однофазними. Однофазні використовуються для електрообладнання напругою вище 100 кВ.

Переносне заземлення

Пристрої повинні мати високу термічну та динамічну стійкість до струму короткого замикання. Затискачі провідників, які фіксуються на струмопровідних частинах, повинні бути надійно зафіксовані та забезпечувати хороший контакт. При виникненні струму короткого замикання провідники можуть нагріватися до значних температур, поки не спрацює релейний захист.

Переріз провідників варіюється залежно від місця застосування заземлення: для установок понад 1000 вольт – 25 кв. мм, до 1000 вольт – 16 кв. мм. Для електричних установок від 6 до 10 кВ провідники повинні мати дуже великий перетин (від 120 до 185 кв. Мм). Переносні заземлення в даному випадку не мобільні, тому в даній ситуації дозволяється використовувати від двох та більше переносних заземлень, що встановлюються паралельно, одне біля другого.

Знімають заземлення шляхом первісного видалення затискачів із струмопровідних частин обладнання, потім видаляються заземлюючі провідники. При роботі з устаткуванням напругою понад 110 кВ зняття виробляють спеціальними штангами, до 110 кВ – дозволяється використовувати діелектричні рукавички.

Якщо Ви хочете зробити заземлення правильно, рекомендуємо ознайомитися з ПУЕ та технічною документацією того обладнання, яке Вам потрібно заземлити.

Назад в: Заземлення, Електрика 14-10-2015

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Заземлення модульне: комплектація та монтаж
Заземлення модульне: комплектація та монтаж

Один із способів уберегти персонал від руйнівної дії електроструму – це встановити заземлення модульне. Заземлення дає можливість з'єднати з...

Призначення захисного заземлення та його пристрій
Призначення захисного заземлення та його пристрій

Захисне заземлення – це електричне з'єднання обладнання з землею. Призначення захисного заземлення – усунення загрози ураження електричним...

Як зробити заземлення в будинку своїми руками?
Як зробити заземлення в будинку своїми руками?

Заземлення являє собою електричне з'єднання електроприладу, або іншого предмету з провідного матеріалу з землею та включає в себе металеве...

Всі статті