+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Порядок оповіщення про пожежу в Україні

Порядок оповіщення про пожежу в Україні

Основним способом гарантії безпеки при спалахах у громадських будівлях – це своєчасна евакуація людей в безпечну зону. Безпечними зонами вважають приміщення всередині або простір зовні будівлі, де виключено дію пожежонебезпечних чинників.

Евакуація відбувається, згідно пожежним нормативним документам, шляхом надання необхідного числа евакуаційних шляхів, з дотриманням їх обов'язкових параметрів, та проведення своєчасного оповіщення про пожежу людей, що знаходяться в будівлі.

В Україні існує певний порядок оповіщення про пожежу, регламентований пожежними нормами та правилами.

Взаємодія протипожежної системи та оповіщення

Однією з найважливіших систем протипожежної безпеки на будь-яких об'єктах є система оповіщення та управління евакуацією (СОУЕ). Її основне призначення - своєчасна передача інформації певного порядку про виникнення загоряння та сприяння здійснення евакуації людей з небезпечного об'єкта. Оповіщення про пожежу проводиться передачею звукових або світлових сигналів у зони приміщень, де знаходяться люди які можуть бути піддані впливу пожежонебезпечних чинників.

Це може бути також трансляція заздалегідь записаного тексту про необхідність евакуації, про дії, необхідних для забезпечення безпеки. Управління евакуацією може бути здійснено шляхом передачі по системі оповіщення спеціальних текстів, націлених на припинення паніки, ускладнює проведення евакуації, а також текстів, які інформують про напрямок руху, включення світлових покажчиків напрямку та дистанційного відкривання замків евакуаційних виходів. Заздалегідь записане голосове повідомлення має бути просто чітко та доступно сформульовано. Бажано, щоб текст читався професійним диктором, без найменших ноток тривоги, щоб не провокувати паніку.

Пожежна сигналізація

Система оповіщення та управління евакуацією нерозривно пов'язана з системою пожежної сигналізації будівлі, яка виконує завдання виявлення вогнища загоряння. Вона, як правило, може бути спроектована разом з радіотрансляційної системою об'єкта. У такому випадку всі елементи радіотрансляційної системи і саме приміщення радіовузла повинні відповідати вимогам, пред'являються до відповідним елементам та диспетчерського пункту системи оповіщення про пожежу.

При розробці проекту СОУЕ потрібно пам'ятати, що ця система потрібна, насамперед, для своєчасного оповіщення персоналу та відвідувачів про пожежу та управління їх евакуацією в безпечну зону. Ускладнення структури призводить до того, що не буде забезпечений потрібний рівень безвідмовності, та СОУЕ виявиться недієздатною в найкритичніший момент.

Назад в: Оповіщення, Безпека 20-08-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Які бувають види оповіщення для систем безпеки?
Які бувають види оповіщення для систем безпеки?

Системи оповіщення – різновид систем безпеки. Вони потрібні для повідомлення людей присутніх в будівлі про виникнення нештатної ситуації -...

Принцип роботи системи оповіщення та трансляції
Принцип роботи системи оповіщення та трансляції

Принцип роботи системи оповіщення та трансляції дуже простий, по тому через архітектурних особливостей приміщення потрібні додаткові пристрої...

Типи систем оповіщення та евакуація людей при пожежі
Типи систем оповіщення та евакуація людей при пожежі

Основним призначенням систем оповіщення та евакуації є передача своєчасна інформації всім які у будинку, або споруді людям про виникнення в...

Всі статті