+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
E-mail розсилка

Які бувають види мереж зв'язку?

Які бувають види мереж зв'язку?

Стільникова мережа є однією з різновидів мобільної мережі, яка працює за принципом сотів. Це означає, що зона, яку покриває мережа, ділиться на декілька ділянок – сот, які працюють на певних базових станціях.

Соти перекривають один одного, тим самим утворють мережу. У геометричному вираженні стільники являють собою круги.

У самій мережі працюють спеціальні прийомопередавачі, які налаштовані на роботу в одному і тому ж діапазоні.

Також в мережі працює комутуючі обладнання, яке відповідає за функцію безперервності зв'язку між рухомими абонентами, які рухаються між сотами та прийомопередавачами.

Види мереж зв'язку

Розглянемо докладніше, які бувають види мереж зв'язку та принцип їх роботи.

Мікростільникова мережа – внутрішня телефонна мережа, в основі якої лежить технологія стільникового зв'язку.

Базова станція – вузол мережі, що обслуговує абонентів, на обмеженій території (звичайно в радіусі п'ятисот метрів). Базова станція працює з мобільними телефонами по радіо, але сама по собі є стаціонарним пристроєм, тому може бути з'єднана з АТС звичайній дротяній лінією.

Базова станція, по суті, є абонентським концентратором. Складається з груп приймально-передавальної апаратури і ретрансляторів. Абоненти, автоматично перемикаються між базовими станціями, переміщаючись по території покриття мережі. Цей термін може відноситься не тільки до стільникового зв'язку, але й до безпровiдної телефонії та радіозв'язку. Базові станції, як правило, розміщені на спеціальних вишках, які забезпечують покриття зони дії мережі.

Мобільний телефон завжди перебуває в зоні дії станції, він пов'язаний з нею за допомогою спеціального ідентифікаційного коду. Між телефонами і станціями відбувається постійний обмін даними. Існує декілька різновидів протоколів, які використовуються в передачі даних. Фахівці розрізняють аналогові та цифрові способи передачі даних. Різні оператори поєднують свої стільники і мережі в одну систему, яка здійснює телефонний зв'язок між абонентами різних систем.

Мобільні телефони

Також дуже часто різні оператори укладають між собою договори за принципом роумінгу, який припускає можливість здійснювати дзвінки, використовуючи мережу іншого оператора, якщо абонент знаходиться поза зоною дії своєї мережі.

Роумінг – можливість абонента однієї стільникової компанії користуватися послугами стільникового зв'язку на території іншого оператора, при цьому плата знімається з особистого рахунку абонента. У мережах GSM, за умови, що оператор «домашньої мережі» уклав договір з компанією стільникового зв'язку, на території якої знаходиться абонент, роумінг відбувається автоматично. При цьому, мобільний телефон справить підключення до найбільш високоякісному сигналом серед тих, що надається компаніями заключившими роумінговий договір. Телефонний номер абонента, що знаходиться в роумінг-мережі, зазвичай зберігається.

З технічної точки зору, надання послуг стільникового зв'язку базовою станцією, яка приписана до іншого комутатора, вже можна назвати роумінгом. Але зазвичай під цим терміном розуміють обслуговування абонентів у мережі іншого оператора.

Стільникова мережа – один з видів мобільного радіозв'язку. Зони покриття окремих базових станцій, які є осередками (стільниками), визначають загальну зону покриття. Стільники перекриваючи один одного утворюють стільникову мережу. Мережа складається з величезної кількості приймачів, які працюють на одному частотному діапазоні, та комутуючого обладнання. Це обладнання визначає місце розташування абонентів та забезпечує безперервний зв'язок при переміщенні абонентів між зонами різних приемопередатчиков. Мережа підтримує не тільки послуги мобільного зв'язку, але й послуги голосової пошти, переадресації, SMS, MMS, EMS, GPRS, EDGE, 3G і ін.

Хендовер – перемикання абонента з однієї базової станції на іншу не роз'єднуючи розмови.

Назад в: Телефонія, Телекомунікації 29-08-2012

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Організація телефонного зв'язку в магазині: процес установи
Організація телефонного зв'язку в магазині: процес установи

Погодьтеся, успішний магазин з постійною клієнтурою просто неможливо уявити без зв'язку: саме по телефону його співробітники спілкуються із...

Телефонна мережа загального користування: переваги вибору
Телефонна мережа загального користування: переваги вибору

Телефонна мережа загального користування є мережею, яка забезпечує доступ до звичайних ліній проводів, міні-АТС, а також до спеціального...

Як організувати колл центр для інтернет-магазину?
Як організувати колл центр для інтернет-магазину?

Для організації якісної роботи інтернет-магазину необхідна якісна багатоканальна телефонія. Сучасний, надійний, зручний та недорогий...

Всі статті