+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
E-mail розсилка

Пожежна сигналізація з GSM модулем: принцип роботи

Пожежна сигналізація з GSM модулем: принцип роботи

При загорянні вогонь шириться з дуже високою швидкістю. Тому, чим раніше стане відомо про виникнення вогнища займання, тим більше можливостей запобігти масштабну пожежу в будівлі. Тому сьогодні пожежна сигналізація з повідомленням на мобільний телефон – нагальна необхідність. Сучасні технологічні рішення дозволяють об'єднати надчутливі пожежні датчики з GSM-модулями. Такий підхід до пожежної безпеки дозволяє тримати ситуацію під контролем в будь-який час доби, для цього знадобитися тільки мобільний телефон.

Принцип роботи GSM-сигналізації

Як працює пожежна сигналізація з GSM модулем? Якщо подивитися на процес з боку користувача, то його можна описати так: через кілька секунд після виявлення загоряння на об'єкті, на телефон приходить текстове, або голосове повідомлення. Повідомлення може бути як інформаційним, так та тривожним. Відправка інформаційних повідомлень може бути запрограмована на будь-яку подію, наприклад: відключення пожежної сигналізації, вихід з ладу окремих блоків, або сповіщувачів, злом системи, а також інші події.

Пожежна GSM сигналізація

З технічного боку , принцип роботи пож. сигналізації з GSM модулем виглядає так: при виникненні тривожного повідомлення, прилад транслює його на частотах VHF. Для надійності повідомлення приймається відразу декількома концентраторами, після чого вони переадресовують його на центральний пульт, на частоті UHF, який потім передає контрольне підтвердження про прийняття сигналу всім концентраторам. Для надійності прийому передача робиться з мінімальним навантаженням на канали зв'язку. У процесі функціонування прилади та датчики обмінюються тестовими сигналами, з певною періодичністю, для підтвердження працездатності всієї системи. Інтервал тестових повідомлень залежить від кількості датчиків на об'єкті.

В даний час існує декілька видів пожежних датчиків, що гарантують пожежну безпеку. Це: димовий датчик, що визначає наявність задимленості в приміщенні, температурній, що реагує на стрімке змінення температури в приміщенні, що охороняється, датчик відкритого полум'я, а також мультіпозіціонний датчик, що реагує відразу на декілька чинників виникнення пожежі. Кожен з них може працювати з пожежної GSM-сигналізацією, з'єднуючись з блоком контрольної апаратури за допомогою проводів, або використовуючи радіо-канал.

Переваги оповіщення по GSM каналу

Переваги пожежної сигналізації з GSM каналом не підлягають сумніву. По-перше – це своєчасна інформація про пожежу, або іншої нештатної ситуації, тому, що при спрацьовуванні системи, сигнал оповіщення відразу приходить на мобільний телефон та дублюється на пожежний пульт. По-друге, це буде не просто абстрактний сигнал, а повідомлення з конкретним зазначенням зони і що спрацював пожежноий датчик. Відповідно відповідальному співробітнику буде відразу зрозуміло, де знаходиться спалаху вогнища .

Подальші дії будуть зрозумілі, виходячи з отриманої інформації, можливо, буде навіть не вдаватися до виклику пожежної охорони, або ж навпаки – потрібно буде викликати відповідну службу якомога швидше. Загалом, монтаж охоронної сигналізації забезпечить надійний захист майна і життя близьких людей від згубних наслідків пожежі.

Назад в: Охоронна сигналізація, Безпека 02-06-2014

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Датчики охоронно-пожежної сигналізації: види датчиків ОПС
Датчики охоронно-пожежної сигналізації: види датчиків ОПС

Система охоронно-пожежної сигналізації (ОПС) являють собою комплекс, що складається з: датчиків, приймально-контрольних приладів та...

Вартість на обслуговування пожежної сигналізації
Вартість на обслуговування пожежної сигналізації

Ціна на обслуговування пожежної сигналізації залежить від багатьох складових, що включають у себе як комплекс робіт по обслуговуванню самої...

Адресна пожежна сигналізація: огляд та порівняння
Адресна пожежна сигналізація: огляд та порівняння

У цій статті ми розглянемо адресну сигналізацію, а також поговоримо про її можливості, використання та відмінностях від неадресних систем....

Всі статті