+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
E-mail розсилка

Пожежне оповіщення: вимоги та експлуатація

Пожежне оповіщення: вимоги та експлуатація

Основним призначенням системи пожежного оповіщення є повідомлення про виникнення пожежі або іншої нештатної ситуації, а також управління евакуацією людей, що знаходяться в будівлі.

Централізоване пожежне оповіщення працює в автоматичному й напівавтоматичному режимах. В автоматичному режимі система, при вступі тривожного сигналу, передає по зонах будівлі заздалегідь записане повідомлення. У разі необхідності черговий диспетчер може сам передати повідомлення тривоги з мікрофону блоку тривожного сповіщення. Це напівавтоматичний режим роботи системи.

Передача сигналу тривоги по зонах оповіщень проводиться способом комутації джерела сигналу й зони оповіщення.Система пожежного оповіщення може мати кілька джерел сигналу. Поділ будівлі на зони проводиться, виходячи з його функціональних та архітектурних особливостей.

Требования и стандарты пожарного оповещения

Стандартами пожежної безпеки системи оповіщення поділяються на п'ять типів, залежно від кількості поверхів у будинку, площі та числа, що знаходяться у ньому людей. Згідно з нормами пожежної безпеки, майже у будь-якому громадському будинку площею понад 1000 квадратних метрів та поверховістю більше трьох обов'язково повинна бути встановлена мовна система оповіщення.

Мовленнєва система оповіщення

Одна з головних вимог для системи пожежного оповіщення є принцип визначення зон у багатоквартирних будинках. Зоною оповіщення називають ту частину будівлі, де виробляється одночасне й однакове за способами оповіщення про пожежу. Розподіл будівлі на зони оповіщення виробляють для більш простої організації евакуації людей з будівлі. Для кожного типу системи визначається черговість сповіщення, зв'язок з центральним диспетчерським постом та методи оповіщення. Як правило, система попереджає про пожежу працівників будівлі в першу чергу, щоб персонал міг визначити свої дії з евакуації інших людей.

Експлуатація аварійного оповіщення

Психологи вважають, що для передачі тривожних повідомлень бажано застосовувати заздалегідь записаний текст, так, як схвильований голос диспетчера може спровокувати паніку серед людей, що знаходяться в приміщенні. Крім того, вважається, що такі повідомлення потрібно транслювати стриманим жіночим голосом, тому, що його тембр оптимально розміряється з найважливішим для сприйняття набором частот.

Текст повідомлення, що передається системою сповіщення у тривожному режимі, повинен бути спокійним, націленим на гасіння паніки, та передавати інформацію про шляхи евакуації. Для акцентування уваги до оповіщення деякі системи транслюється на початку та у кінці передачі тональний сигнал.

Для передачі мовних повідомлень по зонах будівлі застосовують транслятори різних конструкцій. Їх кількість та схему розміщення вибирають, згідно характеристикам гучномовців, задачах системи пожежного оповіщення та особливостям приміщення.

Одне з найважливіших вимог до офісного приміщення в сучасних умовах – це комплексна система безпеки, яка б якісно вирішувала завдання щодо своєчасного виявлення вогнища спалаху, несанкціонованого доступу, відеонагляду та трансляції оповіщення про пожежу.

Назад в: Оповіщення, Безпека 08-07-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Гучномовець абонентський: види та застосування
Гучномовець абонентський: види та застосування

Для передачі звукових та мовних повідомлень в системах оповіщення зазвичай застосовуються спеціальні пристрої – абонентські гучномовці. Що ж це...

Стельовий гучномовець: будова та принцип роботи
Стельовий гучномовець: будова та принцип роботи

У системах оповіщення усередині будівель та споруд часто застосовуються стельові гучномовці оповіщення. Маючи достатньо великий кут розкриття...

Системи оповіщення: типи та можливості систем
Системи оповіщення: типи та можливості систем

Системи оповіщення та керування евакуацією людей при надзвичайних ситуаціях – це комплекс організаційних заходів та технічних засобів...

Всі статті