+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Як працює пристрій захисного відключення ПЗВ?

Як працює пристрій захисного відключення ПЗВ?

В умовах сучасних потреб людини ми вже просто не можемо обходитися без електроенергії. Починаючи від самого елементарного, того що дає нам світло, до побутових приладів в наших будинках, квартирах чи на роботі.

Наше життя щільно обплутала електрична мережа, та питання її безпечного використання завжди залишаються актуальними. Автоматичні вимикачі прекрасно себе показують у випадках захисту електрообладнання та самих електроживлячих систем, але для забезпечення безпеки життя людини, їх небагато недостатньо.

Пристрій захисного відключення (ПЗВ) – одне з найкращих апаратів для захисту людини від удару електричним струмом, запобігання пожеж виникають через несправні електропроводок.

Варто відзначити, що електромонтажні роботи, по установці ПЗВ, потрібно виконувати фахівцю, який володіє знаннями в цій області. Оскільки не правильне підключення пристрою може більше нашкодити, ніж захистити.

Принцип дії

Принцип його дії це облік диференційних струмів (динамічних показників входять та виходять струмів) через вбудовані у ньому трансформатори диференційних струмів. Вхідний та вихідний струм у ланцюзі повинен бути однаковим, в іншому випадку, де то відбувається витік через пряме дотик або пошкоджену ізоляцію, для таких випадків порушення балансу струмів ПЗВ розмикає всі живлячі контакти, до того ж пристрій спрацьовує на відключення граничних номінальних струмів.

Пристрій захисного відключення

Диференціальний пристрій захисного відключення з точки зору захисту від ураження електричним струмом, кардинально відрізняється від звичайних запобіжників, автоматичних вимикачів виходячи хоча б з струму спрацьовування, мінімальний граничний струм запобіжників (автоматичних вимикачів) не менше одного ампера, що в рази більше ніж струми спрацьовування захисту.

Пристрій повинен за рахунок зменшених струмів спрацьовування (вимірюються струми спрацьовування ПЗВ в милі Амперах) скоротити час спрацьовування. Параметр не повинен перевищувати сорока мілісекунд. Це час, за який електричний струм з певною його силою та ЕРС може викликати хаотичне скорочення серцевих волокон, що приводить до не спроможності серця ритмічно скорочуватися та виконувати свою функцію, що найчастіше та опинятися причиною смерті від ураження електричним струмом.

Але даний пристрій, не може повністю убезпечити людини від ураження електричним струмом (людина потрапила під шкідливий вплив струму, а витік не відбулася, тому що він знаходиться у межах петлі фаза – нуль або простий дотик вплив на час спрацьовування), пристрій може скоротити вплив. Тому не варто відкидати інші наявні засоби електробезпеки та використовувати їх комплексно.

Назад в: Електроживлення, Електрика 19-02-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Параметри джерел вторинного електроживлення
Параметри джерел вторинного електроживлення

Джерела вторинного живлення дозволяють забезпечити безперебійне електропостачання на об'єктах особливої важливості, де потрібна постійна...

Як правильно провести електропроводку в магазині?
Як правильно провести електропроводку в магазині?

У разі необхідності оснастити ваш магазин електрикою, слід звертатися до фахівців, оскільки лише вони знають у точності, як провести...

Системи резервного електроживлення: склад та можливості
Системи резервного електроживлення: склад та можливості

Технології сучасного будівництва передбачають широке застосування автоматичних систем в інженерному оснащенні комерційних будівель та житлових...

Всі статті