+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
E-mail розсилка

Принципова схема домофона та опис її роботи

Принципова схема домофона та опис її роботи

Домофон зараз відомий усім, як пристрій, що дозволяє вести розмову з відвідувачем будинку, офісу або квартири не відкриваючи вхідні двері. Але з чого ж він складається, яка його принципова схема? У даній статті спробуємо відповісти на це питання.

Принципова схема домофона включає в себе два динаміки, мікрофоний підсилювач, підсилювач для динаміка, пристроій виклику дзвінка, комутатор таймерів та джерело живлення 12В (можлива наявність випрямляча 12В та живлення від звичайної мережі). Як правило, домофони оснащені клавіатурою та зчитувальним пристроєм, для використання домофонного ключа.

Принцип роботи домофона та взаємодія його елементів

Розглянемо найпростішу принципову схему. Як це працює? У вихідному положенні напруга від джерела живлення подається тільки на мікросхему, все транзисторні ключі закриті. При натисканні клавіші викликає пристрої контакт мікроперемикача перекидається на протилежний. Часу разомкнутого стану (це близько 200-500 мікросекунд) цілком достатньо для спрацьовування тригера мікросхеми, який має на входах відставання 0,8-1,4В. На вході в проміжок часу до 15 секунд з'являється логічний «0», що відкриває, у свою чергу, транзисторний ключ. У результаті, напруга живлення надходить на мікросхему формування сигналу. Одночасно харчування надійде на підсилювач низької частоти через діод. У результаті всередині об'єкта спрацює викликає сигнал.

Комплект домофону

При натисканні клавіші відповіді, відбувається моментальна зарядка конденсатора, після чого на висновках таймера виникає логічне «0», перериваючий роботу зухвалого таймера на час до 3-х хвилин. Ключ комутатора харчування формує сигнал виклику мікросхеми буде закритий, але одночасно буде відкритий ключ комутатора харчування низькочастотного підсилювача, та з'явиться можливість подачі мовного повідомлення через динамік.

При утриманні клавіші, мовний сигнал зможе передаватися зсередини об'єкту назовні, при відпуску, сигнал буде передаватися з зовнішнього пристрою на внутрішнє. Через 3 хвилини після відключення клавіші передачі, таймер буде повернений в початкове положення та напруга живлення буде знято з підсилювача низької частоти.

За допомогою регуляторів підсилювача є можливість регулювання гучності звуку, знижувати або збільшувати чутливість мікрофонного пристрою. Загалом, пристрій домофона досить простий в експлуатації та виготовленні, та може використовуватися, як у побуті, так і на підприємствах.

Назад в: Контроль доступу, Безпека 13-05-2014

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Навіщо потрібна система контролю доступу на стоянках?
Навіщо потрібна система контролю доступу на стоянках?

Щоденна модернізація технологій та постійне впровадження різноманітних новинок дають можливість динамічного розвитку ІТ індустрії. Сучасні...

Склад системи контролю та управління доступом
Склад системи контролю та управління доступом

Визначившись із головним питанням про тип СКУД, ви можете переходити до вибору основних компонентів майбутньої системи контролю доступу. Перш...

Електромеханічний накладний замок: переваги вибору
Електромеханічний накладний замок: переваги вибору

У процесі еволюції пристроїв, основною функцією яких є забезпечення безпеки приміщення та контроль – обмеження доступу, в даний час головним...

Всі статті