Каталог
+380Показати номер

Як зробити зовнішній монтаж кабелю?

Як зробити зовнішній монтаж кабелю?

Кожен з нас розуміє, що для нормальної роботи будь-якої електричної лінії потрібно, щоб всі її елементи були правильно з'єднані. Практика підказує, що комутація кабелів зазвичай проводиться вже після того, як був здійснений їх монтаж, тобто безпосередньо в розподільних коробках. Зовнішній монтаж кабелю в розподільній коробці це дуже специфічний вид роботи. Розглянемо докладніше, як зробити зовнішній монтаж кабелю.

Принципи інсталювання кабелю

Зрозуміло, що до самої розпридільчої коробки потрібно організувати зручний для професіонала доступ – важливо інсталювати її так, щоб у разі виникнення несправності її можна було без зусиль відкрити та почати роботу.

Але перейдемо до з'єднання елементів кабельної мережі: в першу чергу потрібно підтягнути 150-200 мм. кожного комутованого кабелю в коробку та зачистити кінці по 10-15 мм. Потім необхідно скріпити дроти разом, або ковпачками ЗІЗ, або скручуванням, зварюванням та пропайкою (у другому випадку зачищати кінці зручніше по 40-50 мм). У тому випадку, якщо прокладено велику кількість ліній та складно відразу зрозуміти, які пари повинні з'єднуватися між собою, доцільно проводити «прозвін» проводки. Але в більшості випадків необхідно вирішувати куди простіші завдання, наприклад, здійснити монтаж розеток, світильників, вимикачів та провести їх інтеграцію в загальну мережу прямо в розподільній коробці.

Підключення розеток

Почнемо з розеток, тим більше що їх комутувати найлегше. Необхідно тільки паралельно з'єднати розетки між собою і так само паралельно підключити їх до спільного харчування. По суті, все зводиться до комутації проводів однакового кольору, тому помилку допустити дуже складно.

Підключення електричних розеток

Підключають світильники наступним чином: до них приєднують мінусовий, тобто вихідний провід вимикача, в той час як вхідний, тобто плюсовий – до проводу живлення. При цьому у світильника залишається ще один дріт – його з'єднують з нульовою фазою. Як бачите, така схема підключення дуже проста та максимально надійна – при вимкненому живленні напруги на цоколі гарантовано не буде.

До речі, після того, як було здійснено з'єднання всіх проводів, необхідно ізолювати всі скрутки. Це потрібно зробити в будь-якому випадку, незалежно від того, що ви обслуговуєте, складну кабельну мережу або найпростішу комунікаційну лінію. Крім того, в залежності від кількості проводів, необхідно визначитися з кількістю розподільних коробок. Можливий варіант, коли прокладені комунікаційні лінії будуть рівномірно розподілені, на 2 або 3 розподільчі коробки, але в такому разі останні повинні бути послідовно запитані.

Назад в: Електроживлення, Освітлення, Електрика 15-02-2012

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Різновиди та принцип роботи системи пожежогасіння
Різновиди та принцип роботи системи пожежогасіння

Системи пожежогасіння призначені для запобігання пожежі та мінімізації її можливих наслідків, для уникнення людських жертв....

Як формується вартість системи пожежогасіння?
Як формується вартість системи пожежогасіння?

Вартість системи пожежогасіння визначається рядом аспектів, що включають в себе специфічні особливості кожної окремої системи....

Автоматизація вентиляції та кондиціювання приміщень
Автоматизація вентиляції та кондиціювання приміщень

Для забезпечення комфорту житлового приміщення, сьогодні, великою популярністю користується втоматизація вентиляції та кондиціонування...

Всі статті