+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Будівництво ВОЛЗ та його особливості

Будівництво ВОЛЗ та його особливості

Волокно-оптичні лінії є особливим видом зв'язку, який використовують для передачі інформації та різних даних за допомогою оптичних волокон. Оптичне волокно, яке сьогодні широко використовується в цій галузі, є найкращою по фізичних характеристиках основою для передачі інформації будь-якого типу і роду. Оптичні волокна дозволяють передавати великі обсяги інформації на різні, навіть найвіддаленіші, відстані.

Переваги волоконно-оптичних ліній

Волоконно-оптичні лінії зв'язку ( ВОЛЗ) відрізняється цілим рядом переваг, які все частіше використовують у сфері, пов'язаній з кабельними комунікаціями. Проектування та будівництво ВОЛЗ – це важкий процес, який включає кілька стадій. Головними перевагами ВОЛЗ є маленьке загасання сигналу, істотно більші можливості по обсягах переданої інформації. ВОЛЗ показують більший рівень захисту від будь-якого несанкціонованого впливу. Крім того, оптичні лінії практично не відчувають перешкоди, що можуть виникати в процесі передачі даних. Тривалий термін експлуатації також є одним з найбільш важливих фізичних характеристик, які говорять на користь ВОЛЗ. Саме тому проектування та будівництво ВОЛЗ сьогодні настільки популярно.

Типи оптичних волокон

Оптоволокно – елемент оптоволоконних кабелів, що забезпечує передачу інфрачервоного сигналу, завдяки повному внутрішньому віддзеркаленню. Кабелю на базі оптоволокна дозволяють передавати інформацію на набагато більші відстані ніж в електронних засобах зв'язку.

Так само оптоволокно використовується в створенні датчиків. Дана технологія була розроблена ще в 1901 році, але почала розвиватися тільки в 50х роках після винаходу лазерів – дозволили просувати цю технологію. Зазвичай серцевина виготовляється з кварцового скла, але так само розвивається застосування пластикових волокон та серцевина в таких волокнах складається з поліметилметакрилату, а оболонка зазвичай з фтор полімерів.

Оптоволокно

Оптоволокно може використовуватися для освітлення – як світло діоди, де необхідно надати яскраве світло у важкодоступних місцях. У деяких випадках оптоволокно направляє сонячне світло з дахів будівель в іншу його частину.

Ступеневу волокно – оптоволокно, серцевина та оболонка якого мають різні та не змінювані за профілем коефіцієнти заломлення, що забезпечує відображення хвиль світла на межі двох середовищ.

Fiber-optic cable (волоконно-оптичний кабель) – кабель iз волокнами з прозорих матеріалів (скло, пластик) – передає інформацію під впливом світла.

Пневматична прокладка волокна – метод монтажу оптоволоконних кабелів, при якому прокладаються порожнисті трубки, після надлишковим тиском повітря проштовхується волокно.

Використання оптоволокна у виготовленні датчиків розширило сферу їх застосування. Малий розмір та відсутність необхідності в електроенергії дають величезну перевагу перед звичайними традиційними датчиками. Так само такі датчики характеризуються стійкістю до високих температур, діелектричні властивості та несприйнятливість до електричних перешкод.

Назад в: Передача даних, Інформатизація 29-08-2012

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
WI-FI та Bluetooth: бездротові мережі передачі даних
WI-FI та Bluetooth: бездротові мережі передачі даних

На сьогоднішній час, у зв'язку з інтенсивним розвитком цифрових технологій, все більшої актуальності набувають бездротові мережі передачі даних...

Підключення до бездротової мережі навчальних закладів
Підключення до бездротової мережі навчальних закладів

Підключення до бездротової мережі навчальних закладів, на перший погляд, абсолютно ні до чого, оскільки там вже є якісні кабельні мережі....

Для чого потрібні кабельні мережі на стадіоні?
Для чого потрібні кабельні мережі на стадіоні?

Для чого потрібні кабельні мережі на стадіоні? Питання не складне. Спортивні об'єкти ніяк не асоціюються у нас з кабельними мережами, однак...

Всі статті