+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Прокладка кабелю в будинку: металорукав, або гофра?

Прокладка кабелю в будинку: металорукав, або гофра?

У сучасному світі людина оточена електричними, телефонними, комп'ютерними та іншими мережами. Прокладка кабелю в будинку має бути виконане насамперед надійно та відповідно нормам безпеки. Щоб захистити електричні дроти та кабель від механічних пошкоджень, впливу навколишнього середовища, гризунів, УФ-випромінювання, при електромонтажних роботах можуть застосовуватися два типи матеріалів: металорукав та пластикова гофра. Якими перевагами володіють ці матеріали, та в яких випадках варто віддавати їм перевагу?

Металорукав

Основне призначення металорукава – захист кабельно-провідникових матеріалів від механічних пошкоджень та несприятливих факторів навколишнього середовища. Його використовують як матеріал для відкритої прокладки кабелів у виробничих, житлових, офісних приміщеннях, а також для укладання кабелю під землею. Металорукав може бути підключений до контуру заземлення, що забезпечить додатковий захист від електромагнітних випромінювань. Промисловість випускає металорукава з оцинкованої та нержавіючої сталі, з ущільнювачами, або без таких.

Перелічимо основні достоїнства металорукава:

 • тривалий термін експлуатації;
 • має достатню міцність та гнучкістю;
 • Термоустойчив, здатний витримувати температурне навантаження до +300 градусів;
 • може використовуватися для прокладки кабелю в легкозаймистих конструкціях;
 • монтаж може проводитися при досить низьких температурах;
 • стійкий до дії УФ-випромінювання
 • простий монтаж;
 • не потребує контролі при експлуатації.

Гофра

Гофрована труба для прокладання проводів та кабелю виготовляється з полімерних матеріалів та складається з двох шарів. Зовнішній – гофрований поліетилен низького тиску – використовується у якості основної захисту, внутрішній – поліетилен високого тиску – забезпечує зручну прокладку кабелю. Двошарова труба перешкоджає проникненню вологи та захищає кабель від механічних пошкоджень.

Основні переваги гофрованої труби:

 • Додаткова ізоляція кабелю. При пошкодженні ізоляції кабелю, труба захищає від ураження електричним струмом.
 • Зручність прокладки. На заводі-виробнику в трубу закладається трос зі сталі, за допомогою якого можна зробити протяжку кабелю.
 • Зручна транспортування. Труба упаковується в невеликі бухти по 25, 50, 100 метрів.
 • Не потребує заземленні, зручна в порізці, не схильна до корозії.
 • Важкі та надважкі труби відрізняються високими показниками міцності та можуть застосовуватися при монтажі у бетоні та цементній стяжці.

Металорукава

Виходячи з наведених даних, можна зробити висновки, що металорукавами варто віддавати перевагу при значних поверхневих навантаженнях та небезпеки механічних пошкоджень, як матеріалу з більш високими характеристиками міцності.

Пластикова гофра приваблює споживача простотою монтажу, зручністю в зберіганні та транспортуванні, але з плином часу може руйнуватися під дією УФ-випромінювання. Прокладка кабелю в будинку з наступним бетонуванням, або стяжкою повинна вестися з урахуванням стиснення бетону при висиханні.

Назад в: Кабельні споруди, Телекомунікації 25-10-2015

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Як закріпити повітряно-кабельний перехід між будинками?
Як закріпити повітряно-кабельний перехід між будинками?

Зіткнулися з питанням, як закріпити повітряно кабельний перехід між будинками? Відповідь проста. Так як волокна кабелю виконані з кварцового...

Склад слабкострумових мереж та сфери застосування
Склад слабкострумових мереж та сфери застосування

Всі кабелі, що проходять по квартирі чи офісі прийнято ділити на силові та слабкострумові. Силові кабелі забезпечують живлення...

Телекомунікаційна шафа: загальні характеристики
Телекомунікаційна шафа: загальні характеристики

Телекомунікаційна шафа являеться досить практичним та раціональним рішенням при проектуванні та встановленні структурованих кабельних систем....

Всі статті