+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Як прокласти силовий кабель 220В до ТКД?

Як прокласти силовий кабель 220В до ТКД?

Даними рекомендаціями передбачається, що електропостачання ТКД буде здійснюватися від не облікової групи головного розподільного щита (ГРЩ) приміщення, або поверхового розподільного щитка (РЩ), КЛ-0, 22 кВ КВП2 3х2, 5 (приховано за внутрішніми конструкціями будинку) з встановленням в антивандальній шафі двополюсного автоматичного вимикача на 4А. У разі якщо довжина КЛ-0, 22 кВ більше 6 метрів, передбачити установку автоматичного вимикача на 6А перед КЛ-0, 22 кВ в ГРЩ ж/с, або поверховому РЩ. На етапі передпроектних досліджень визначити поверховий щиток де можливо встановити автоматичний вимикач.

Як прокласти силовий кабель 220В до ТКД? Допускається використання розподільного щитка іншого поверху для підключення ТКД. Захисному заземленню, або зануленню повинні підлягати металеві частини електроустановок та обладнання, які в нормальному режимі роботи не знаходяться під напругою, але можуть опинитися під напругою внаслідок пошкодження ізоляції.

Прокладання кабелю

Для того щоб прокласти силовий кабель 220В до ТКД, в якості провідників, заземлюючих/занулюючих слід використовувати спеціальні РЕ-жили мережі живлення та розподільної мережі ж/с. Даним типовим описом ми передбачимо заземлення/занулення металевого корпусу антивандальної шафи, в якому знаходиться обладнання доступу (комутатор) та корпусу обладнання доступу через захисний заземлювальний контакт. Після установки антивандальної шафи необхідно прокласти силовий кабель.

Для цього необхідно провести наступні дії:

  • виміряти довжину траси від шафи до точки підключення згідно проекту. Це може бути, або електрощитова будівлі на першому поверсі першого під'їзду, або найближчий доступний розподільний щиток, який визначається проектом;
  • відрізати гофровану трубу на довжину проходження силового кабелю по горищі (підвалу) до входу в електричний стояк;
  • використовуючи сталевий дріт всередині гофри, протягнути кабель в гофру;
  • просвердлити необхідну кількість отворів для кріплення кабелю живлення;
  • за допомогою дюбелів та саморізів прикріпити скоби для кріплення гофри (відстань між скобами повинна бути не менше 0,35 м не більше 0,6 м, на кутах – 10-15 см від кута);
  • завести кабель у шафу;
  • виконати монтаж кабелю в шафу та підключити розетку;
  • прокласти трасу живлення, закріпивши гофру з кабелем в скобах (гофра повинна заходити в АШ та в щиток не менш ніж на 10см.).

Якщо необхідно виконати підключення електрики в електрощитовій будинку, кабель повинен бути опущений в підвал, доведений до електрощитової по підвального приміщення та залишений необхідний запас кабелю. Для спуску кабелю в підвал необхідно використовувати технологічний стояк. При його відсутності – електричний стояк, що проходить через розподільні щитки сходових клітин.

Розподільний щиток

У випадку, якщо стояки забиті, або взагалі відсутні, необхідно робити свій стояк. Для його виготовлення необхідно використовувати металеві труби відповідного діаметру з обов'язковим заземленням на кожному поверсі, або пластикові труби. Кріплення труб повинно здійснюватися згідно ДБН.
В електрощитовій, або розподільчому щиті запас кабелю повинен бути не менше 1.5м.

При підключенні використовувати стандартизовані автомати, які повинні бути закріплені відповідним чином (на дин-рейку, на гвинти, або в коробці антивандального виконання на 1-2 автомата з кришкою) та промарковані.

Забороняється: використовувати слабкострумовий стояк для прокладання силових кабелів та установки автоматів, підключатися до аварійного освітлення під'їздів та технічних поверхів, системам пожежогасіння, вентиляції, охоронним системам, кодовим замкам, а також використовувати сторонні автомати для підключення.

Назад в: Електроживлення, Електрика 22-11-2011

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Розводка електропроводки в квартирі
Розводка електропроводки в квартирі

З ростом прогресу в наших квартирах з'явилася величезна кількість всіляких сучасних електроприладів, які покликані полегшувати наше життя, тому...

Як виконується заміна електропроводки в квартирі?
Як виконується заміна електропроводки в квартирі?

Заміна електропроводки відповідальна справа, що вимагає особливого підходу, та особливого роду знань, якими володіють виключно фахівці, до...

Як обрати джерело безперебійного живлення для котеджу?
Як обрати джерело безперебійного живлення для котеджу?

Життя у приватному будинку за містом має свої явні переваги. Однак мешканцям заміських котеджів доводиться пристосовуватися до деяких...

Всі статті