+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Методи вимірювання опору заземлення

Методи вимірювання опору заземлення

Вимірювання та розрахунок заземлення досить складний процес, який по плечу фахівцям, так як неправильно зроблене заземлення не працюватиме і, отже, не зможе забезпечити безпеку користувача електрообладнання, для чого воно і призначене. Це дуже важливий аспект, бо від правильного вимірювання опору заземлення залежить його працездатність.

Заземлення буває:

  • захисним;
  • робочим;
  • блискавкозахисним.

Всі ці види заземлення можуть бути виміряні одним методом, але з урахуванням правил і особливостей, які вплинуть на результат вимірювань.

Методи вимірювання опору заземлення

Для проведення вимірювань слід правильно помістити електроди: струмовий H і потенційний S. Відстань від токового електрода H має бути в 10 разів більше в порівнянні з довжиною заземлювача. Наприклад, якщо довжина вбитого в землю заземлювача дорівнює 2 метри, відповідно, вимірювальний електрод Н, слід розмістити на відстані 20м від вимірюваного заземлення, а потенційний електрод слід помістити в середині між струмовим електродом та вимірюваним заземленням.

Найвдаліше розміщення потенційного електрода S, є 62% в розрахунку відстані між електродом та заземленням, якщо вести відлік від заземлення. Слід підтвердити результат, поміщаючи електрод у зоні 52% та 72% відстані між електродом та вимірюваним заземленням. Якщо ж все було пророблено правильно та електрод S знаходився в точці з нульовим потенціалом, лише в цьому випадку результат вимірювання опору заземлення буде достовірним, і буде функціонувати в діапазоні допустимих похибок, відповідно з керівництвом по експлуатації.

Вимірювач SONEL СРМ-100

Цей метод вимірювання опору, виробляють приладами SONEL СРМ-100 та MRU-101. Дані моделі приладів для вимірювання опору заземлення практично ідентичні, з тією різницею лише, що мають різні способи харчування. Наприклад, СРМ-101 від акумулятора NiMH, а також оснащений вмонтованим зарядним пристроєм, а СРМ-100 працює тільки на батарейках. Також ці прилади відрізняє пам'ять, MRU-101 запам'ятовує 300 результатів, та має порт RS232 з урахуванням функції суміщення з ПК. У будь-якому разі радимо звертатися до фахівців, якщо Вам потрібно розрахунок вимірювання опору заземлення.

Назад в: Заземлення, Електрика 18-10-2012

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Методика вимірювання опору заземлення
Методика вимірювання опору заземлення

Методика вимірювання опору заземлення досить складний процес, який по плечу фахівцям, тому неправильно зроблене заземлення не буде...

Як правильно зробити заземлення будинку?
Як правильно зробити заземлення будинку?

Сьогодні багато електроприладів, покликаних полегшити наше життя, разом з благами несуть і чималу небезпеку, у вигляді пошкоджень ізоляції,...

Як формується ціна на монтаж заземлення?
Як формується ціна на монтаж заземлення?

Монтувати комплект будь-якого заземлення цілком можливо самостійно досить швидко, тому що це нескладно. Для цього є докладна інструкція, яка...

Всі статті