+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
E-mail розсилка

Комп'ютерні мережі та види інформаційних технологій

Комп'ютерні мережі та види інформаційних технологій

На даний момент існує кілька технологій інформаційних мереж. Залежно від того, яку територію вони охоплюють, вони поділяються на різні види інформаційних технологій, про які ми зараз поговоримо.

Перша комп'ютерна інформаційна технологія мережі, називається – Локальна мережа, а саме ЛВМ, LAN. Абревіатура LAN, розшифровується як Local Area Network. Цей вид комп'ютерної мережі, охоплює відстань в 10-15 метрів. Зазвичай локальна мережа використовується в підприємствах, фірмах, банках, офісах, корпораціях. Але особливо часто локальну мережу використовують у комп'ютерних клубах. Локальна мережа забезпечує зв'язок між комп'ютерами, та дозволяє одному комп'ютеру керувати іншим.

Регіональна мережа

Наступний вид комп'ютерної інформаційної технології мережі, називається – Регіональна, тобто PBC, MAN. Абревіатура MAN, розшифровується як Metropolitan Area Network. Такого роду комп'ютерні мережі, об'єднують користувачів області, міста чи району. Зазвичай відстань, що охоплюється MAN, становить десятки, та навіть сотні кілометрів.

Глобальна мережа

Не варто забувати і про наступний вид комп'ютерної інформаційної технології мережі, який називається – Глобальної, ГВП, WAN. Розшифровується абревіатура WAN, як Wide Area Network. Цей вид мережі є найбільшим. Охоплюваний діапазон досягає тисячі кілометрів, і з'єднує користувачів у різних країнах та навіть континентах.

Послідовні та широкомовні мережі

Також не варто забувати про те, що комп'ютерні мережі можна розділити на дві основні групи, які визначаються за ознаками організації передачі даних. А саме, це послідовні мережі, та широкомовні мережі. У послідовних мережах, метод передачі даних виробляється послідовно, тобто від одного вузла до іншого і так далі. Тобто кожен вузол, приймаючи дані, ретранслює їх на наступний вузол. Основою кількість комп'ютерних мереж, відносяться саме до цієї групи.

Говорячи про широкомовні мережі, можна сказати, що в цьому випадку в один конкретний момент часу, передавати дані, може тільки 1 вузол, решта тільки беруть інформацію.

Назад в: Передача даних, Комп'ютеризація, Інформатизація 18-09-2012

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Об'єднання комп'ютерів в локальну мережу
Об'єднання комп'ютерів в локальну мережу

Створити локальну мережу можна за допомогою двох основних способів: провідний ( вита пара ) та бездротовий (bluetooth, Wi-Fi). Для реалізації...

Як створити бездротову локальну мережу?
Як створити бездротову локальну мережу?

Проводове з'єднання забезпечує передачу даних за різними кабельних трасах за допомогою дротів. Бездротова локальна мережа дозволяє...

Як працюють оптоволоконні лінії?
Як працюють оптоволоконні лінії?

Зараз інформація (відео, аудіо та інша) передається в основному в оцифрованому вигляді, при цьому оптоволоконні системи є кращими. На суші в...

Всі статті