+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Рекомендації до монтажу оптоволоконних мереж

Рекомендації до монтажу оптоволоконних мереж

Надійна робота волоконно-оптичних ліній зв'язку (ВОЛЗ) більшою мірою характеризується якістю будівельно-монтажних робіт. Умовно виконувані роботи можна розділити на кілька етапів: прокладання оптичного кабелю (ОК) та компонентів, зрощування та вимір оптичного кабелю, монтаж комутаційно-розподільних пристроїв.

Прокладка оптичного кабелю

Прокладка кабелю може проводитися:

  • у грунті;
  • в каналах кабельної каналізації;
  • всередині приміщень та по стінах будівель;
  • методом підвісу кабелю до опор повітряних ліній електропередачі, мережі залізниць або між будівлями.

Будівельні умови висувають різні вимоги до конструкції оптичного кабелю та рівню захищеності. У технології прокладки оптичного кабелю є багато спільного з технологією прокладки слабкострумових та силових кабелів зв'язку. Специфіками прокладки оптичних ліній є обмеження на вигин кабелю (суттєві відмінності від електричних ліній) та прикладаються механічні навантаження. Перевищення навантажень призведе до обриву кабелю, або до дефектів волокна, які в свою чергу будуть причиною збоїв в роботі оптичної мережі.

Зрощування оптичного кабелю

Зрощення може виконуватися шляхом зварювання оптичних волокон або з'єднання механічним шляхом. На сьогоднішній день актуальнішим є метод зварювання оптоволокна оскільки він володіє кращими показниками загасання та надійності.

Монтаж комутаційно-розподільних пристроїв

До пристроїв цього виду можна віднести оптичні бокси та оптичні муфти до складу яких, залежно від виробника, можуть входити комутаційні елементи.

Оптичний бокс

Монтаж панелей та муфт виконується в залежності від виробничого різновиду та матеріалу виготовлення. Розділяють такі різновиди пристроїв: настінні, стієчні, гібридні. Важливу роль в умовах підвищеної агресивності зовнішнього середовища відіграє матеріал виготовлення. До основних загроз можна віднести: механічні пошкодження, корозію та намокання. За умови якісного монтажу оптимально підібраний матеріал з якого виготовлено пристрій може продовжити термін експлуатації лінії в чотири рази.

Назад в: Передача даних, Інформатизація 21-11-2011

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Радіорелейні системи зв'язку: застосування та можливості
Радіорелейні системи зв'язку: застосування та можливості

Радіорелейна мережа – це один з видів радіозв'язку. Вона складається з ланцюжка приймально-передавальних радіостанцій. Принцип дії...

Сучасні пристрої для передачі даних
Сучасні пристрої для передачі даних

Передача даних – це процес, який об'єднує велику кількість пристроїв, призначених для кодування, або перетворення інформації в графічні,...

Підключення до бездротової мережі навчальних закладів
Підключення до бездротової мережі навчальних закладів

Підключення до бездротової мережі навчальних закладів, на перший погляд, абсолютно ні до чого, оскільки там вже є якісні кабельні мережі....

Всі статті