+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
E-mail розсилка

Як зробити розрахунок блискавкозахисту підстанції?

Як зробити розрахунок блискавкозахисту підстанції?

У даній статті ми обговоримо дуже важливе питання. Як зробити розрахунок блискавкозахисту підстанції? Правильність відповіді визначить ступінь безпеки людей та об'єктів.

Норми, відповідно до яких виконується проектування систем блискавкозахисту, грунтуються на виборі зон захисту та розрахунках стрижневих та тросових блискавковідводів при певній надійності захисту об'єкта.

Методики розрахунку блискавкозахисту

Для цього розрахунку зон, що захищаються, вживають геометричну та електрогеометричну методики.

Надійність захисту PH, що означаючи ймовірність прориву PП визначають характеристиками та категорією об'єкта, після чого встановлюють у межах від PH = 0,99 до PH = 0,9999. Ці способи розрахунку ймовірності прориву блискавки, а також визначення надійності системи блискавкозахисту, грунтуються на експериментальних дослідженнях, а також тривалих спостереженнях за об'єктами блискавкозахисту. Такі дані, отримані внаслідок експериментів, служать основою методик розрахунку, а також вибору систем блискавкозахисту.

Блискавкозахист підстанції

Вони були отримані в лабораторних умовах близько 50 років тому, для розрядних проміжків обмеженої довжини 4,5, за допомогою іскрового розряду, аналогічного блискавці з імпульсом позитивної полярності 1,5/1000 мкс між заземленою площиною та високовольтним електродом.

Розрахунок блискавкозахисту підстанцій заснований на даних, отриманих внаслідок проведених експериментів, та відповідають вимогам блискавкозахисту в повній мірі. Спираючись на ці дані, проводиться розрахунок блискавкозахисту підстанцій з метою ефективної функціональності та з урахуванням визначення дії блискавковідводів.

На даний час, існують дві методики розрахунку блискавкозахисту підстанцій, та обидві ці концепції виходять з того, що блискавка реагує на об'єкт, котрий знаходиться в найбільш високій точці, яка професійною мовою називається висотою орієнтування, що фактично є відстанню ураження.

Всіма цими методиками досконало володіють фахівці, професіонали своєї справи, які грамотно та оперативно виконують розрахунок та монтаж блискавкозахисту підстанцій, в повній відповідності з існуючими на сьогоднішній день даними, отриманими методом лабораторних досліджень.

Назад в: Блискавкозахист, Електрика 06-12-2012

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Як зробити розрахунок зон блискавкозахисту на практиці?
Як зробити розрахунок зон блискавкозахисту на практиці?

Будь-який блискавковідвід формує біля себе чітко обмежений простір, можливість попадання у яке розряду блискавки фактично дорівнює нулю. Це...

Чи потрібен блискавкозахист димарів?
Чи потрібен блискавкозахист димарів?

У наш час є думка, що удари грози найчастіше вражають висотні споруди. Насправді дане питання є предметом постійного обговорення, з цікавими...

Заземлення та внутрішній блискавкозахист житлового будинку
Заземлення та внутрішній блискавкозахист житлового будинку

Заземлення та внутрішній блискавкозахист житлового будинку – це відповідальна й серйозна справа, оскільки пов'язана із гарантуванням безпеки...

Всі статті