+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Заземлення нейтралі: способи та види

Заземлення нейтралі: способи та види

Нейтралі електроустановок – це загальні точки фаз обмоток генераторів та трансформаторів. Від способу зв'язку нейтрального проводу із землею залежить безпека обслуговування обладнання, надійність та ефективність електропостачання, а також його економічність. У свою чергу, електричні мережі поділяють на групи, з наступними ступенями заземлення нейтралі:

  • ефективно заземленою;
  • глухозаземленою;
  • компенсованій;
  • ізольованою.

Нейтральний провідник можна ізолювати від землі, або ж з'єднати із землею через дугогасні котушку.

Види заземлення нейтралі

Мережа до 1000 кВ працює з глухозаземленою, або ізольованою нейтраллю. При використанні мережі з ізольованою нейтраллю, нейтральну точку генератора, або трансформатора не приєднують до контуру заземлення.

Заземлення нейтралі через дугогасящий реактор застосовують у розгалужених кабельних мережах промислових підприємств. У даному випадку використовують спеціальний трансформатор для отримання нейтральної точки.

Дугогасильний реактор

Заземлена через резистор нейтральна точка використовується рідко, в основному в мережах блокових електростанцій та газоперекачувальних компресорних станцій.

Глухозаземлена нейтраль використовується на промислових підприємствах у чотирипровідних трифазних мережах напругою 380/220 В. При цьому вторинну обмотку з'єднують у зірку, а нейтральну точку безпосередньо (глухо) з'єднують із заземлювальним пристроєм. Ефективний монтаж заземлення дозволяє:

  • зменшити комутаційне перенапруження в мережі;
  • знизити вимоги до рівня ізоляції;
  • забезпечити ефективний захист від коротких замикань на землю.

Як наслідок, заземлення нейтралі знижує ймовірність появи важких трифазних коротких замикань, але збільшує рівень струмів короткого замикання на землю.

Назад в: Заземлення, Електрика 18-10-2012

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Як правильно зробити заземлення в приватному будинку?
Як правильно зробити заземлення в приватному будинку?

Заземлення приватного будинку необхідно з метою захисту від уражень електричним струмом людей, а також в цілях захисту від загорянь. У цій...

Як правильно зробити заземлення будинку?
Як правильно зробити заземлення будинку?

Сьогодні багато електроприладів, покликаних полегшити наше життя, разом з благами несуть і чималу небезпеку, у вигляді пошкоджень ізоляції,...

Методика вимірювання опору заземлення
Методика вимірювання опору заземлення

Методика вимірювання опору заземлення досить складний процес, який по плечу фахівцям, тому неправильно зроблене заземлення не буде...

Всі статті