+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
E-mail розсилка

З чого почати будівництво ВОЛЗ?

З чого почати будівництво ВОЛЗ?

Оптоволоконні лінії зв'язку (ВОЛЗ) є найбільш продуктивними і високотехнологічними комунікаційними системами в наш час. Однак для того, щоб забезпечити їх належну надійність, ефективність і захист, необхідно дотримуватися великого ряду правил і вимог при плануванні і реалізації. Тому першим етапом можна вважати вибір організації-підрядника, яка здатна забезпечити точну, економічно обґрунтовану реалізацію проекту «під ключ» на підставі актуальних міжнародних і вітчизняних норм і стандартів.

Послідовність створення ВОЛЗ

Створення будь-якої інженерної системи починається з ретельного планування, яке базується на даних, отриманих в ході вивчення умов прокладки кабелю ВОЛЗ, розміщення і функціонування обладнання, вимог замовника.

Для цього розробляється технічне завдання, в яке увійдуть такі дані, як характеристики середовища прокладки, опис методики і технології прокладки, топологія та архітектура ВОЛЗ. При цьому визначається не тільки спосіб прокладки кожної ділянки траси, а й вимоги, щодо  обладнання кабельних каналів, опорних, фіксуючих і підтримуючих елементів, несучих конструкцій.

Кабель ВОЛЗ на різних ділянках може бути прокладений:

 • між опорами (повітряним способом);
 • під землею (в траншеях і кабельної каналізації);
 • під водою (в місцях перетину водних перешкод).

При проектуванні також враховуються способи реалізації введення кабелю в об'єкт, середа прокладки, заходи по організації і захисту кабельних ліній при прокладанні до комутаційного і призначеного для користувача устаткування, умови і технологія підключення до нього.

При плануванні прокладки оптоволоконного кабелю обстежується місцевість на предмет близькості інших будівельних об'єктів і інженерних комунікацій, в тому числі тих, які можуть вплинути на роботу системи передачі даних.

Вивчаються потенційні фактори впливу на кабельні лінії ВОЛЗ, комутаційне і розподільне обладнання. У тому числі – механічні, кліматичні навантаження, склад грунту і глибина залягання підземних вод в місцях під землею трубопроводу, ризики несанкціонованого втручання і відбору сигналу.

У проект вносяться також вимоги, щодо систем життєзабезпечення і захисту ВОЛЗ: кондиціонування, вентиляція, опалення на об'єктах з розташованим обладнанням, захист від грозових розрядів, заземлення, контроль стану системи, сигналізація і оповіщення про несанкціоноване вторгнення на об'єкт, протипожежна система, резервне живлення, датчики затоплення, задимлення і так далі, в залежності від масштабів, структури і складу ВОЛЗ.

cклад системи ВОЛЗ

Склад системи ВОЛЗ

До складу системи ВОЛЗ входить два типи компонентів – пасивні і активні.

Пасивні відповідають за формування середовища, каналів і ліній передачі:

 • кабель;
 • оптичні муфти;
 • оптичні кроси;
 • обладнання для розміщення комунікаційних компонентів на об'єктах (шафи, стійки).

Активне обладнання відповідає за формування, посилення та передачу сигналу на необхідну відстань:

 • мультиплексори;
 • демультіплексори;
 • регенератори;
 • підсилювачі;
 • оптичні лазери;
 • модулятори;
 • фотодіоди і так далі.

Склад обладнання і вимоги до нього визначаються після планування загальної структури та масштабів системи.

Відповідальним етапом є підбір обладнання і матеріалів. Оптичні волокна, в силу специфіки сировини, технології виробництва і з'єднання, вкрай чутливі до найменших відхилень в структурі і параметрам світлопровідних, що може привести до втрат потужності світлового випромінювання на стиках і в місцях комутації, загасання понад норми на великих ділянках трас.

Навіть оптоволокна з однаковими заявленими показниками від різних виробників можуть виявитися несумісними з-за зсуву серцевини або неякісної обробки відколу. Тому при зрощуванні та встановлення розподільчого, перехідного обладнання використовуються високотехнологічні, сертифіковані прилади, інструменти і техніка, а роботи виконуються під контролем кваліфікованих фахівців.

Загальні вимоги до організації оптоволоконних системи

Основними нюансами, які впливають на якість і вартість будівництва ВОЛЗ, є:

 • якість оптоволокна;
 • технологічний рівень обладнання для зварювання і зрощування волокон;
 • дотримання методик і режимів робіт;
 • професіоналізм персоналу, який бере участь в реалізації проекту;
 • дотримання актуальних норм і стандартів організації ВОЛЗ.

Залучення фахівців з великим досвідом і високим рівнем кваліфікації допоможе скоротити витрати не тільки на реалізацію проекту, але і на подальше обслуговування, ремонти, масштабування системи в разі потреби.

Назад в: Кабельні споруди, Передача даних, Інформатизація 12-07-2019

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Як проводиться монтаж кабельних каналів?
Як проводиться монтаж кабельних каналів?

Звичайно, відповідь на це питання потрібно знати як професіоналу, так і новачкові, тому ми й підготували дану статтю. В її рамках ми розповімо...

Де та як встановити антивандальну шафу?
Де та як встановити антивандальну шафу?

Де та як встановити антивандальну шафу? Пріоритетне місце установки антивандальної комунікаційної шафи – технічний поверх будівлі (при...

Процес установки та правила монтажу слабкострумових мереж
Процес установки та правила монтажу слабкострумових мереж

Процес установки та правила монтажу слабкострумових мереж повинні виконуватися, відповідно до нормативних документів, та відповідати проекту. До...

Всі статті