+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Що таке захисне заземлення та контур заземлення?

Що таке захисне заземлення та контур заземлення?

Заземлення – це електричне з'єднання системи електроживлення, або якийсь її точки із землею (ґрунтом) через заземлюючий пристрій. Ґрунт має властивості вбирати у себе електричний струм який може виникнути в заземлювальному пристрої у випадках некоректної роботи обладнання, неправильних умов експлуатації, або короткого замикання електромережі. Заземлювальний пристрій складається у свою чергу з провідників та заземлювачів з'єднує частину електромережі, або обладнання.

Роль заземлювача повинен виконувати металевий провідник (електрод) чи то штир, куточок, швелер, труба (та хоч відро, але не емальоване) знаходиться в землі та в безпосередньому контакті з землею, або через проміжне провідне середовище (бетон) через який стікатиме можливий потенціал (струм).

Параметри заземлення

Основним параметром, що визначає функціональність заземлення виконувати свої функції, є його опір. Опір заземлення – це відношення напруги на заземлюючих з'єднаннях устаткування до струму, стікає із заземлювача. В основному цей параметр залежить від площі контакту (довжини електрода) з землею (стікання струму) та вимірюється в Омах (Ом) та від питомого електричного опору (вбирання струму).

Кількість розраховуються електродів при підборі контуру заземлення та їх довжина прямо залежить від здатності ґрунту вбирати потенціал. Назва контур заземлення пішло від того що зазвичай заземлювачі монтуються вздовж стін та з'єднуються провідником по контуру будівлі.

Контур заземлення

Питомий електричний опір ґрунту це параметр характеризує електропровідність ґрунту як електропровідника. Ця величина вимірювана та залежна від самого ґрунту та його консистенції, щільності, розмірів прилеглих один до одного його частинок, температури та вологості, концентрації знаходяться в ньому розчинних хімічних речовин (солей, кислотних та лужних залишків).

Заземлення ділитися по функціях на два типи:

  • захисне;
  • робоче.

Робоче забезпечує нормальну роботу установки шляхом заземлення його струмоведучих частин не для безпеки.

Захисне заземлення призначене для захисту електроустановок та устаткування, людей від впливу небезпечних напруг та струмів, що виникають у момент несправності, тобто в аварійному режимі та при розрядах блискавок. Також цей вид заземлення використовується для захисту чутливого обладнання від перешкод при комутаціях в живильної мережі та інтерфейсних ланцюгах, а також від електромагнітних перешкод, наведених від працюючого по близькості устаткування (перетворюють, передають та розподіляють електроустановки, з вище 1кВ).

Назад в: Заземлення, Електрика 19-02-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Заземлення модульне: комплектація та монтаж
Заземлення модульне: комплектація та монтаж

Один із способів уберегти персонал від руйнівної дії електроструму – це встановити заземлення модульне. Заземлення дає можливість з'єднати з...

Різні методики вимірювання заземлення
Різні методики вимірювання заземлення

Існують різні методики вимірювання заземлення, та всіма цими методиками досконало володіють фахівц. Професіонали цієї сфери діяльності...

Як виміряти опір заземлення?
Як виміряти опір заземлення?

Якщо Вас цікавить питання, як виміряти опір заземлення, слід знати, що заземлення – це підключення будь електричного кола до землі. Заземлення...

Всі статті