+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
E-mail розсилка

Серверні операційні системи: огляд Windows платформи

Серверні операційні системи: огляд Windows платформи

Формування комп'ютерної структури кожної компанії в першу чергу починається з підбору серверної операційної системи, а потім функціонального ПЗ.

Серверна ОС надає собою найбільш зручний та ефективний для адміністрації функціонал управління. Такий функціонал не передбачений у клієнтських, користувальних ОС, тому вони не підходять для серверних робочих станцій.

У рамках даної статті ми спробуємо дати аналіз найбільш частково вживаного в Україні серверного програмного забезпечення, а саме ОС сімейства Windows. Серверні операційні системи Windows (Microsoft) використовуються досить широко, завдяки зручному управлінні та порівняно невеликій вартості.

Серверні ОС Windows

Windows NT, перша 32-розрядна операційна система. Найбільш відомою стала Windows NT Server 4.0. Дане ПО володіє зручними засобами адміністрування, Web-сервером, ресурсами тестування мережі, управляючими процесами та завданнями, засобом з'єднання з іншими системами. Також слід зазначити, що дана програма вже морально застаріла.

Windows Server 2000 – це універсальна мережева ОС для серверів робочих груп. Windows 2000 Advanced Server – система для використання бізнес-додатків та Windows 2000 Datacenter Server – ОС для відповідальних додатків, що виробляють обробку інформації. Дану систему ще можна зустріти у використанні, але інсталювати її вже не рекомендується.

Наступна система Windows Server 2003, мається на чотирьох варіантах. Windows Server 2003 Web Edition – система для роботи з Web-додатками, у тому числі додатками ASP.NET.

Windows Server 2003 Standard Edition – ОС для мереж, розрахована на роботу в невеликих підприємствах. Тут здійснена підтримка до 4 Гбайт ОЗУ та обробка даних з функціональною підтримкою двох ЦПУ. ОС Windows Server 2003 Enterprise Edition-розроблена для середніх і великих компаній, може підтримувати сервери на основі 64-розрядних ЦП (до восьми штук) та обсяги ОЗУ до 64 Гбайт, розроблена для 32- та 64-розрядних систем.

Windows Server 2003 Standard Edition та Datacenter Edition

Windows Server 2003 Datacenter Edition – ПЗ, що служить для роботи з технічними рішеннями, що мають високі вимоги до збільшення продуктивності та доступності. Тут є підтримка мультипроцесорної обробки із застосуванням до 32 центральних процесорів, є служби балансу навантаження та формування кластерів. Datacenter Edition працює з 32- та 64-розрядними платформами. Використання цієї системи як і раніше актуально.

Windows Server 2008 R2 – найбільш сучасна, серверна ОС компанії Microsoft. Це ПО є лідером багатьох тестів продуктивності серед серверних систем. Так, наприклад, файловий сервер найкраще піднімається саме на цій ОС.

У даному ПО присутня вдосконалена підтримка віртуалізації, поліпшена версія служби Active Directory, підтримується до 256 процесорів, також тут вдаліше здійснений термінальний сервер. Перевагою цієї системи є те, що вона годиться для якісної реалізації практично всіх завдань. Але мінус у тому, що вона вимагає набагато більше апаратних ресурсів, на відміну від своїх аналогів. Найчастіше причина вибору серверної ОС від Windows у пізнаваному інтерфейсі, в підтримці та неймовірній кількості програм та від Microsoft, та від інших виробників ПЗ.

Недоліком серверного програмного забезпечення можна виділити ліцензування та схильність вірусним атакам, які у більшій своїй масі розробляються саме для систем Windows, як найбільш масової платформи.

Назад в: Комп'ютеризація, Інформатизація 25-03-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Основні компоненти комп'ютерних систем
Основні компоненти комп'ютерних систем

У сучасному світі вже неможливо знайти сфери життєдіяльності, де б не були використані комп'ютери. Розглянемо основні компоненти...

Як зробити побудова СКС у пам'ятці архітектури?
Як зробити побудова СКС у пам'ятці архітектури?

Не секрет, що багато будинків, визнані пам'ятками архітектури минулих століть, сьогодні використовуються організаціями для створення в них...

Розробка інформаційних систем для бізнес-процесів
Розробка інформаційних систем для бізнес-процесів

Інформаційні системи (ІС) являють собою узгоджений комплекс, в який входять: бази даних, система управління БД, прикладне програмне...

Всі статті