+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Що таке мережева система контролю доступу?

Що таке мережева система контролю доступу?

Що таке мережева система контролю доступу? Це система, суть якої полягає в тому, щоб всі контролери доступу об'єднати між собою та утворити в єдину мережу. Управління такою системою реалізується через один, або декілька персональних комп'ютерів.

Мережеві системи контролю доступу є незамінними при охороні великих об’єктів (заводи, бізнес-центри, промислові підприємства). Система має змогу керувати декількома сотнями контролерів та базою з багатьма тисячами співробітників. Оскільки всі об’єкти знаходяться в мережі, то систему контролю доступу легко можна під’єднати до охоронної чи пожежної сигналізації. Також досить легко можна здійснювати облік робочого часу та без проблем визначити місцезнаходження будь якого співробітника.

Принцип роботи

Принцип роботи мережевої системи контролю доступу полягає в наступному: кожен із користувачів системи (ним може бути співробітник, клієнт чи просто відвідувач) отримує персональний електронний ідентифікатор у вигляді магнітної карточки, або брелока. Дані ідентифікатори видаються виключно після реєстрації особи в системі. Надалі вся персональна інформація особи в базі даних буде прив’язана до коду електронного ключа. Відповідно до посади кожному призначаються особисті права доступу, тобто всі повноваження відповідно до посадової інструкції.

Система контролю доступу

В кожній точці доступу встановлюються зчитувачі магнітних ідентифікаторів, які потім передають всю інформацію на контролер доступу. Даний пристрій приймає рішення про дозвіл чи заборону доступу. Рішення приймається на основі співпадання коду ключа з існуючим кодом в базі даних всіх користувачів. Після ствердної відповіді контролер доступу передає команду на виконавчий механізм, який відкриває доступ, або ж забороняє його.

Щоразу при використанні картки доступу система реєструє дану дію та заносить її в пам'ять. Після цього отримана інформація може успішно опрацьовуватись різноманітними програмами та формувати графік робочого часу (присутності працівника на підприємстві), схеми переміщення працівників по території підприємства та факти порушення трудової дисципліни.

Основним недоліком такого роду систем є їхня висока ринкова вартість. До того ж крім обладнання додаткові витрати йдуть на процес проектування системи контролю доступу та подальше обслуговування всіх його елементів.

Назад в: Контроль доступу, Безпека 14-12-2011

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Електромеханічний накладний замок: переваги вибору
Електромеханічний накладний замок: переваги вибору

У процесі еволюції пристроїв, основною функцією яких є забезпечення безпеки приміщення та контроль – обмеження доступу, в даний час головним...

Обладнання СКУД: контролери, зчитувачі, ключі-брелоки
Обладнання СКУД: контролери, зчитувачі, ключі-брелоки

Системи контролю й керування доступом (СКУД) необхідні для автоматичного аналізу та пропуску осіб, які мають право проходу на об'єкт та...

Застосування та експлуатація домофону
Застосування та експлуатація домофону

Безпека життя людей, збереження їх житла на даний час є одним з найбільш важливих питань. Зробити життя безпечніше – одне із завдань, яке...

Всі статті