+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Будова силового кабелю та його елементи

Будова силового кабелю та його елементи

Силовий кабель призначений для передавання на відстані електроенергії, що використовується для живлення електроприладів. Вони зазвичай містять в собі одну, або декілька ізольованих жил, поміщених в металеву, або неметалеву оболонку, поверх якої в залежності від умов прокладання та експлуатації може бути відповідний захисне покриття, або броня. Термін придатності середньостатистичного силового кабелю становить не менше 30 років. Силові кабелі складаються із декількох складових елементів.

Будова силового кабелю

Струмопровідні жили – елементи силового кабелю. Призначені для проходження електричного струму, вони бувають основними та нульовими. Основні жили застосовуються для виконання основних функцій силових кабелів – передавання по них електричного струму. В сучасних силових кабелях в якості матеріалу для струмопровідних жил використовують алюміній та мідь. Нульові жили призначені для перетікання різниці полюсів при їх нерівномірному навантаженні. Вони приєднуються до нейтралі джерела живлення. Жили захисного заземлення являються допоміжними жилами силового кабелю та призначені для з’єднання металевих частин електроприладу, які не знаходяться під напругою, з контуром захисного заземлення джерела живлення.

Ізоляція

Служить для забезпечення необхідної електричної міцності струмопровідних жил силового кабелю по відношенню одне до одного та заземлення. Одним із видів ізоляції являється екран, який служить для захисту зовнішніх електричних ланцюгів від впливу електромагнітних полів струму, що проходить по силових кабелях. Також він використовується для створення симетрії електричного поля навколо жил кабелю. Для усунення вільного простору між конструктивними елементами силового кабелю з метою герметизації, надання необхідної форми та стійкості кабелю використовують заповнювачі.

Оболонка та захисне покриття

Використовують для захисту внутрішніх елементів кабелю від вологи та інших зовнішніх факторів. Захисне покриття призначене для захисту оболонки силового кабелю від зовнішніх впливів. В залежності від конструкції кабелю до складу захисного покриття входять подушка, бронепокриття та зовнішнє покриття.

За типами ізоляції силові кабелі поділяються на такі види: паперова ізоляція, полімерна ізоляція, зшитий поліетилен (даний вид являється найпопулярнішим у використанні). Сучасні силові кабелі, в залежності від призначення, мають широке різноманіття типів, розмірів та складових частин.

Назад в: Електроживлення, Електрика 18-11-2011

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Чи потрібен блискавкозахист у приватному будинку?
Чи потрібен блискавкозахист у приватному будинку?

Блискавкозахист – комплекс процедур, які спрямовані на ліквідацію загрози від попадання блискавки у житловий будинок, або інший об'єкт. Чи...

Правильна прокладка електропроводки в приватному будинку
Правильна прокладка електропроводки в приватному будинку

Дана стаття присвячена такому питанню: як здійснюється правильна прокладка електропроводки в приватному будинку? Що включає в себе ряд заходів,...

Як працює пристрій захисного відключення ПЗВ?
Як працює пристрій захисного відключення ПЗВ?

В умовах сучасних потреб людини ми вже просто не можемо обходитися без електроенергії. Починаючи від самого елементарного, того що дає нам...

Всі статті