+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Навіщо потрібні системи безпеки та контролю доступу?

Навіщо потрібні системи безпеки та контролю доступу?

Навіщо потрібні системи безпеки та контролю доступу? Основне завдання СКУД припинення незаконного проникнення на територію, що охороняється. При вирішенні цього завдання в цілому необхідний комплексний підхід та врахування власних технічних засобів СКУД, так і їх взаємодії з іншими технічними засобами захисту інтегрованої системи безпеки (ІСБ).

Правильна організація побудови структури СКУД та всієї ІСБ, може забезпечити високу ефективність та надійність.

Технічні засоби захисту об'єктів

Всі кошти (СКУД) визначаються як технічні засоби захисту об'єктів та майна від незаконного проникнення та здатні відігравати суттєву роль у захисті від терористичних та кримінальних загроз. Ефективність системи безпеки тта контролю доступу проявляється при інтеграції цієї системи з іншими засобами захисту. Інтегровані системи безпеки (ІСБ) в даний час широко впроваджуються та визнані найбільш перспективним напрямком забезпечення безпеки об'єктів.

Складові СКУД

Зчитувач. Пристрій, призначений для зчитування інформації з ідентифікатора і передачі цієї інформації в контролер СКУД.

Прохідний пункт – обладнаний зчитувачем і виконавчим пристроєм. Точка проходу може бути повністю контрольованою на вхід. У першому випадку, прохід оснащується двома зчитувачами – на вхід та на вихід. У другому випадку – тільки зчитувачем на вхід, вихід здійснюється вільно, або по кнопці RTE.

Кнопка RTE. Кнопка «ВИХІД» (Request To Exit) Завдання - примусове дозвіл перетину точки проходу, тобто, простіше кажучи, відкриття захисного пристрою. При цьому факт відкривання фіксується в пам'яті контролера, але не зазначається хто саме пройшов. Такі кнопки ставляться для забезпечення безперешкодного виходу з приміщень.

Контролер – це головний орган, мозок СКУД. Він приймає, обробляє інформацію від зчитувачів ідентифікаторів, приймає рішення, дає, або забороняє доступ до об'єкту через управління виконавчими пристроями. За способом управління контролери СКУД діляться на три класи: автономні, централізовані (мережеві) та комбіновані.

Вибір ефективного вирішення

Всі системи контролю управлінням доступом відрізняються одне від одного масштабністю, типом зв'язку, можливостями інтеграції, та іншими особливостями, що робить вибір СКУД дуже проблематичним. Постараємося допомогти вам у цій справі, розповівши про загальні принципи побудови системи її плюсах та мінусах.

Перше та найголовніше – правильна постановка задачі. Клієнт повинен чітко розуміти що він хоче від системи, які рівні безпеки необхідні. Також в залежності від специфіки об'єкту, що охороняється, розмірів підприємства, кількості співробітників визначається тип СКУД – автономний, або мережевий.

Автономна СКУД – найбільш проста та доступна в економічному плані система, розрахована на невеликі фірми та обмеженим штатом співробітників. Особливістю такої системи є відсутність зв'язку з іншими системами, або головним комп'ютером, управління та настройка проводиться на місці. Не буде потрібно прокладка сотень метрів кабелю, установка та налагодження програмного забезпечення. Простота в експлуатації дозволить обслуговувати систему самостійно, без залучення фахівців. Так що якщо вам все одно, скільки чоловік входило і виходило з охоронюваного об'єкта, тривалість перебування там, то ця система – ваш вибір.

Мережеві СКУД – розраховані на великі підприємства з великою кількістю об'єктів, що вимагають обмеження доступу. Тут уже всі контролери «підпорядковані» головному комп'ютеру, на якому встановлено спеціальне ПО, з якого і відбувається налаштування та управління системою.

Незважаючи на дорогу установку, монтаж устаткування та тривалість всього процесу підготовки системи до введення в експлуатацію, мережева СКУД має багато переваг:

  • контроль абсолютно всіх подій, що відбулися на об'єкті;
  • можливість інтеграції в загальну систему безпеки та взаємодія з іншими охоронними підсистемами: відеоспостереження, системи пожежної безпеки, сигналізації, сповіщення;
  • облік робочого часу, що допомагає покращити дисципліну (але знаючи наш менталітет цю опцію потрібно вводити обережно);
  • централізоване управління правами користувачів;
  • можливість модернізації ПО та установці нових модулів СКУД.

Подальші наші дії – визначити необхідні складові. Зчитувачі, контролери, ідентіфікатори, замикаючі пристрої – всі вони відрізняються один від одного вартістю, яка залежить від функціональності та місця застосування.

Зчитувачі

Зовнішні, внутрішні, антивандальні, термостійкі (стійкість до перепадів температур), зчитувачі високої дальності (для автостоянок, підземного паркінгу), їх можна підібрати в залежності від потреб. Без ідентифікаторів не обійдеться жодна система. Це особливі ключі, за якими розпізнаються користувачі системи. Вони представлені в такому вигляді як «далласовска таблетка», штрих-карта, безконтактна карта, або проксіміті-брелок.

Контролер, штучний інтелект системи. Він обробляє зчитану інформацію та приймає рішення про допуск на об'єкт, а також управляє всіма виконавчими пристроями. Контролер працює від електроживлення, краще всього, якщо він буде мати аварійне джерело живлення, або власний акумулятор.

Считыватель

І останній етап – вибір замикаючих пристроїв. Замки, турнікети, шлагбауми, засувки, шлюзні кабіни? Існує величезний спектр обладнання для точок проходу на будь-який смак та будь-які потреби. В основному для обмеження доступу використовують електронні замки, або електроклямки. Турнікети наприклад використовують на великих об'єктах для обліку робочого часу співробітників, обліку відвідувачів об'єкту і т.п.

Перед тим як прийняти остаточне рішення ще раз проаналізуйте особливості обраної СКУД. Чи здатна система виконати всі поставлені завдання? Чи здатна змінюватися під ваші оновлені вимоги? Після того, як на всі питання будуть отримані задовільні відповіді, ви отримаєте СКУД, яка буде радувати вас ефективною роботою протягом багатьох років. Приємної покупки!!

Назад в: Контроль доступу, Безпека 26-04-2012

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Виконавчі пристрої систем управління доступом
Виконавчі пристрої систем управління доступом

Системою контролю та управління доступом (СКУД) називається комплекс технічних та програмно-апаратних засобів, призначених для запобігання...

Принципова схема домофона та опис її роботи
Принципова схема домофона та опис її роботи

Домофон зараз відомий усім, як пристрій, що дозволяє вести розмову з відвідувачем будинку, офісу або квартири не відкриваючи вхідні двері. Але...

Обладнання СКУД: контролери, зчитувачі, ключі-брелоки
Обладнання СКУД: контролери, зчитувачі, ключі-брелоки

Системи контролю й керування доступом (СКУД) необхідні для автоматичного аналізу та пропуску осіб, які мають право проходу на об'єкт та...

Всі статті