+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
E-mail розсилка

Схема заземлення для житлових приміщень

Схема заземлення для житлових приміщень

Зараз ми навіть не уявляємо життя без електрики. Але, використовуючи електрику, іноді ми забуваємо, що пов'язані з досить небезпечним явищем. Небезпека пов'язана з можливістю ураження електричним струмом, з виникненням пожеж, що відбувається через несправні електрообладнання або електропроводку. Звичайно ж, цього можливо уникнути, якщо завчасно подумати про захисні заходи. У цьому випадку потрібно в першу чергу встановити заземлення.

Системи заземлення гарантують ефективне та безпечне функціонування дорогого комунікаційного, комп'ютерного або технологічного устаткування. Заздалегідь перед початком виконання робіт по монтажу заземлення, проводять вимірювання питомого опору грунтів для більш точного розрахунку схеми заземлення.

Заземлювальний пристрій

Заземлювальний пристрій в житлових приміщеннях має цілком знайому схему. Будь-яке підключене до електромережі пристрою, повинно мати такі провідники:

  • робочий (фазний) провідник, до якого підключається електроприлад;
  • нейтральний (нульовий – N) провідник;
  • захисний (нульовий-PE) провідник для заземлення мережі.

У багатоквартирних житлових будинках ранньої забудови така схема заземлення раніше не була поширена. Таку схему стали широко впроваджувати лише в кінці 90-х років минулого століття. У будинках, що будувалися в 60-х, 70-х, 80-х роках зазвичай заземлювали, як правило, тільки електрощити на поверхах.

Роботи з монтажу заземлення

У приватних же будинках, заземлення використовують дещо іншу схему підключення. У цьому випадку в якості заземлювачів можна використовувати різні конструкції, які підходять для цієї мети:

  • металеві труби (водопровідні або інші), крім трубопроводів горючих та вибухових газів та сумішей, горючих рідин, а також центрального опалення та каналізації;
  • залізобетонні та металеві конструкції споруд, які мають контакт із землею;
  • труби свердловин.

Якщо існує така можливість то, можна створити відвід від цих конструкцій. Відведення проводиться із застосуванням зварювання – тільки так можна забезпечити потрібну площу перерізу. В якості заземлювача можна використовувати сталеву смугу з перетином від 48 мм 2 при її товщині від 4 мм або куточки з товщиною полиць від 2,5 мм та більше. Смугу або куточок закладають у приміщенні, де потрібно створити заземлення. Ще один варіант – до сталевої смуги або куточка зварюванням приєднується болт, до якого кріпиться мідний провідник обїемом від 2,5 мм2, який і буде захисним PE-провідником.

У висновку хотілося б відзначити, що грамотно змонтована система заземлення гарантує електробезпеку будівлі та надійний захист людей, що знаходяться в ньому.

Назад в: Заземлення, Електрика 21-08-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Як зробити правильне заземлення приватного будинку?
Як зробити правильне заземлення приватного будинку?

Заземлення використовується як захисний захід безпеки від ураження електричним струмом при пробої приладів на корпус. Його використання...

Для чого потрібно захисне заземлення?
Для чого потрібно захисне заземлення?

Застосування захисного заземлення – це гарант безпечного функціонування електрообладнання та, що найголовніше, безпеки людей від ураження...

Скільки буде коштувати заземлення в приватному будинку?
Скільки буде коштувати заземлення в приватному будинку?

Заземлення необхідне для безпеки людини й схоронності будови та являє собою навмисне електричне з'єднання з ґрунтом об'єкта. Заземлення в...

Всі статті