+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Прихована електропроводка в житлових приміщеннях

Прихована електропроводка в житлових приміщеннях

Одним з видів електричної проводки є – прихована. Вона є практично в кожному будинку та вважається однією з найбільш безпечних та зручних в сенсі краси внутрішнього інтер'єру. Тому-то цей вид проводки отримав найбільше поширення у житлових будівлях, офісах та інших приміщеннях.

Що ж собою представляє прихована електропроводка? Електричні дроти освітлювальні, або силові, прокладають у порожнечах стін, перекриттів, нішах, під плінтусами, підвісними стелями, спеціально прорізаних каналах штробах, коробах, трубах, металорукавах, гофрованих пластикових трубах, які також потім ховаються в стіні, або за підвісною стелею. На поверхню виводяться тільки розетки, вимикачі, світильники настінні, або стельові.

Рекомендації з монтажу прихованої проводки

Для монтажу прихованої електропроводки в приміщенні краще всього використовувати ізольовані мідні дроти з пластмасовою, або гумовою ізоляцією з жилами до 16 мм 2 марок АПН, АППВ, АПВ, АППВС. Труби та короби, в які укладаються проводи та кабелі, повинні складатися з негорючих матеріалів, та повинні бути прокладені в закритих нішах, або пустотах.

У житлових приміщеннях бажано встановити електророзетки на кожні 6-7 м 2. Під час монтажу проводки важливо врахувати потужність приладу, що підключається до цієї розетки, щоб правильно вибрати тип проводу, що підключається до неї.

Монтаж прихованої електропроводки

При виконанні штукатурки мокрим методом, укладають проводи прямо під неї. Попередньо на стіні краще буде нанести розмітку проводки, позначити місця під коробки, вимикачі та розетки. Коробки вставити в гнізда так, щоб вони виходили рівно на товщину шару штукатурки. Кабелі та дроти можна закріпити на стінах за допомогою алебастрового розчину. 

Якщо, на стінах вже є шар штукатурки, то дроти потрібно прокласти в попередньо прорізаних штробах. Які виконуються за допомогою перфоратора, штроборіза, або канального долота. Закріпити кабелю в штробі можна за допомогою дюбель-хомутів. Їх використовують та при кріпленні до бетонної, або цегляної стіни.

Монтаж розеток та вымикачів

Розетки та вимикачі монтують у спеціально пробурені в стіні заглиблення у подрозетниках. Вони, як і коробки, теж не повинні бути сильно поглиблені в стіну. Кришки коробок повинні перебувати під шпалерами для зручності обслуговування. Установка вимикачів та електророзеток проводиться перед поклейка шпалер, або фарбуванням стін.

Зручно прокладати проводку у спеціальних алюмінієвих, або пластикових кабель-каналах. Вони укладаються уздовж стін, мають приємний зовнішній вигляд, забезпечують легкий доступ до проводів, не вимагають штробления стін, дозволяють укладати на рівні підлоги до 40 проводів, оснащуються різними кутовими елементами для обходу кутів у кімнаті та установки елементів (таких, як розетки та вимикачі). При прокладанні проводів потрібно пам'ятати правило – не можна укладати в один короб, канал, гофротрубу, або штробу разом силові та комунікаційні дроти, щоб уникнути перешкод комунікаційним сигналам.

У закінчення статті не можна не згадати про недоліки прихованої електропроводки. Вони полягають, перш за все, в незручності монтажу та обслуговуванні системи. Якщо який-небудь дріт під шаром штукатурки вийде з ладу, найпростіше буде залишити його там і замінити новим. Але, незважаючи на цю істотну ваду її головна перевага – це безпека та захист. Потрібно завжди пам'ятати, що основна вимога до прихованій проводці – вимога пожежної безпеки.

Назад в: Електроживлення, Електрика 22-11-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Автономні системи електроживлення та їх вибір
Автономні системи електроживлення та їх вибір

При проектуванні системи електроживлення об'єкта в цілому, необхідно подбати про пристрій автономної системи електроживлення. Що ж це таке і...

Як зробити зовнішній монтаж кабелю?
Як зробити зовнішній монтаж кабелю?

Кожен з нас розуміє, що для нормальної роботи будь-якої електричної лінії потрібно, щоб всі її елементи були правильно з'єднані. Практика...

Будова силового кабелю та його елементи
Будова силового кабелю та його елементи

Силовий кабель призначений для передавання на відстані електроенергії, що використовується для живлення електроприладів. Вони зазвичай...

Всі статті