+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Склад слабкострумових мереж та сфери застосування

Склад слабкострумових мереж та сфери застосування

Всі кабелі, що проходять по квартирі чи офісі прийнято ділити на силові та слабкострумові. Силові кабелі забезпечують живлення електроенергією всіх пристроїв. Всі інші функції виконуються з допомогою слабкострумової проводки. Прикладом застосування такого роду проводів може бути сигнальний кабель для телевізора чи телефону, різноманітні комп’ютерні мережі. Встановлення та монтаж слабкострумових мереж реалізовується майже так само як і силових кабелів, проте з більшою кількістю додаткових можливостей вибору типу прокладання (короб, плінтус з кабель-каналом тощо). У цій статті ми розглянемо склад слабкострумових мереж та сфери їх застосування.

Сфери застосування слабкострумових мереж:

  • системи охоронної сигналізації;
  • системи пожежної сигналізації;
  • системи відеонагляду;
  • системи голосового оповіщення;
  • системи прийому та розповсюдження кабельного та супутникового ТБ;
  • локально обчислювальні системи;
  • системи зв’язку.

Вибір кабелю

Важливим етапом проектування слабкострумової мережі є вибір типу кабеля. Якщо для телевізора можна вибрати простіший і дешевший варіант, то для супутникової антени потрібен хоча б коаксіальний кабель RG-6. Для телефонії може підійти і дешевий двухжильний кабель, оскільки для телефонів це не являється принциповим моментом. Для підключення до мережі Інтернет краще використовувати восьмидротовий кабель «вита пара». При його монтажі не бажано його скручувати оскільки від цього може значно погіршитись якість передавання даних. Крім того, в кабелях даного типу існують обмеження по довжині – якщо вона більше ста метрів, то сигнал може не доходити до користувача.

Планування розводки слабкострумових кабелів потрібно проводити на ранніх етапах ремонтних робіт, щоб потім не потрібно було зривати плінтуси, свердлити стіни, тягати меблі та в результаті заново розпочинати ремонт.

Слабкострумові мережі

Основним правилом проектування та монтажу є те, що не можна прокладати разом силовий та слабкострумовий кабелі. Наслідком може стати нагріваннята  спалахування кабелю, а також електромагнітні перешкоди від силових кабелів, в результаті чого може погіршитись телевізійний сигнал та значно зменшуватись швидкість передавання даних в локальних мережах. Тому силовий кабель повинен бути як мінімум на відстані 20 сантиметрів від слабкострумового.

У зв’язку з великою кількістю нюансів при проектуванні та прокладанні слабкострумової мережі, краще не виконувати дані роботи самостійно, а звернутись до спеціалізованих підприємств за допомогою.

Назад в: Кабельні споруди, Телекомунікації 21-11-2011

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Процес установки та правила монтажу слабкострумових мереж
Процес установки та правила монтажу слабкострумових мереж

Процес установки та правила монтажу слабкострумових мереж повинні виконуватися, відповідно до нормативних документів, та відповідати проекту. До...

Як зробити монтаж повітряних ліній зв'язку між будинками?
Як зробити монтаж повітряних ліній зв'язку між будинками?

І так в даній статті ми поговоримо про те, як зробити монтаж повітряних ліній зв'язку між будинками? Для встановлення шпильки необхідно...

Як замінити старі кріпильні елементи на нові?
Як замінити старі кріпильні елементи на нові?

Якщо на об'єкті замовника діє розгорнута і структурована кабельна система , до її складу в обов'язковому порядку входять кріпильні...

Всі статті