+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
E-mail розсилка

Сучасна автоматизація та диспетчеризація будівель

Сучасна автоматизація та диспетчеризація будівель

Технології сучасного будівництва включає до свого складу величезну кількість інженерних комунікаційних систем. Для управління всіма цими системами життєво необхідне впровадження систем автоматизації та диспетчеризації будівель.

Системи автоматизації та диспетчеризації будинків повинні об'єднувати в загальну інформаційну сферу всі підсистеми управління та гарантувати наочну передачу та запис даних, адміністрування та контроль дії таких технологічних систем, як: системи електропостачання, освітлення, ліфтової системи, вентиляції та кондиціонування, опалення, водопостачання, каналізації, газопостачання, обліку електричної та теплової енергії.

Ці системи дають можливість забезпечувати достатню якість клімату всередині приміщення та зменшення витрат на їх використання, завдяки зниженню електроспоживання та збільшення надійності функціонування пристроїв, при досить низьких капітальних вкладеннях.

Автоматизація будівель

Автоматизація та диспетчеризація будівель виконується на базі декількох ПК, з'єднаних в єдину локальну мережу, та забезпечує такі функції, як: збір, обробка та архівування даних, що надходять з периферійних датчиків на сервер баз даних; автоматичне управління та контроль інженерних систем будівлі з робочої станції оператора, що виробляє управління системою диспетчеризації.

Живлення локальної диспетчерської мережі

Має бути здійснено по 1-й групі електропостачання. Тобто через ДБЖ (джерела безперебійного живлення), а сам сервер баз даних має окреме джерело. Всі ДБЖ об'єднуються в єдину комбіновану СБП (систему безперебійного живлення), оснащену системою управління та моніторингу, що базується на спеціалізованому програмному забезпеченні. Це програмне забезпечення гарантує чітке резервування поточних даних таі зупинку системи при тривалих перебоях електроживлення з передачею відповідної інформації оператору.

Вся кабельна мережа системи автоматизації та диспетчеризації повинна відповідати наступним стандартам: ISO / IEC IS 11801, ANSI/EIA/TIA-568A, EN50173, TSB-40. Локальна горизонтальна кабельна система розлучається кабелем 5-ї категорії та вище (UTP), а магістральна система також кабелем 5-ї категорії або вище, з можливістю переходу на оптоволоконний кабель.

Отже, можна зробити наступний висновок: початкові витрати на введення автоматичної системи управління та диспетчеризації будівель окупаються, як завдяки економії витрат ресурсів у ході експлуатації, так і завдяки системі оповіщення про нештатні ситуації, які можуть завдати шкоди майну. Підраховано, що впровадження цих систем знижує витрати на утримання будівлі до 60%.

Але найбільш важливим є те, що грамотно спроектовані й обладнані будівлі зберігають свое інвестиційне значення набагато довше, ніж будівлі, що не мають сучасних автоматичних систем.

Назад в: Диспетчеризація, Інформатизація 15-09-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
WMS: сучасні системи управління складом
WMS: сучасні системи управління складом

Якщо сучасний склад працює в автоматичному режимі, тоді безпомилкові системи стежать за рівнем освітлення та температурою, вільним та зайнятим...

Система управління та диспетчеризації сучасних будівель
Система управління та диспетчеризації сучасних будівель

Диспетчеризація за своєю суттю є процесом оперативного управління, контролю та координації із застосуванням передачі інформації між об'єктами...

Диспетчеризація виробництва – впровадження та витрати
Диспетчеризація виробництва – впровадження та витрати

Диспетчеризацією називається автоматизоване збирання, обробка та надання даних, потрібних користувачем. Диспетчеризація виробництва давно вже...

Всі статті