+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Як зробити зрощування кабелів? Способи та обладнання

Як зробити зрощування кабелів? Способи та обладнання

Одним з найважливіших дій, що визначають якість та параметри ВОЛЗ, є зрощування оптичного кабелю. Як зробити зрощування кабелів? На магістральній трасі зрощення кабелю виконується з використанням оптичних муфт. При монтажі оптичного кабелю на кінцевих ділянках оптичної лінії застосовуються комутаційно-розподільні пристрої.

Способи та обладнання

Для зрощування оптичного кабелю в основному використовуються два способи: механічне з'єднання і зварювання оптичних волокон. Зварювання волокон проводиться шляхом нагрівання волокна до розплавлення (автоматичний процес) за допомогою електричної дуги. При зварюванні оптичного кабелю заздалегідь підготовлені волокна підводять один до одного з мінімальною відстанню між ними (процес контролюється за допомогою приладу) та вирівнюють до оптимальних зсувів оптичних осей, а потім нагрівають до певної температури. При цьому процесі сили поверхневого натягу волокна мінімізують зміщення осей в зварюваних волокнах.

Сили поверхневого натягу регулюються:

  • величиною дуги струму;
  • відстанню між торцями;
  • температурою та часом нагрівання при зварюванні;
  • часом попереднього оплавлення оптичного волокна.

В деяких випадках можна відмовитися від зварювання волокна та застосувати ще один спосіб – з'єднання за допомогою механічних зростків (з'єднань). У механічних зростках заздалегідь підготовлені волокна впорядковано лягають в канали, утворені допоміжними та вирівнюючими елементами. Після підготовки та складання механічного зростка, що з'єднує волокно з високою точністю вирівнюється та фіксується. При правильному з'єднанні втрати як правило не перевищують 0,1 дБ.


Зрощування оптичних волокон

Основною перешкодою масового використання даного методу є високі вимоги до підготовки геометричних параметрів оптичного волокна. Крім усього, втрати при використанні механічних зростків набагато більше, ніж при зварюванні.

Зрощування кабелів

Процес зварювання волокон в оптичному кабелі та укладання їх у муфту багато в чому визначає якість ВОЛЗ в цілому. Сьогодні на українському ринку багато виробників пропонують великий спектр зварювальних апаратів та допоміжних аксесуарів до них. Асортимент формується, від недорогих та малогабаритних, до прецизійних та автоматичних, що забезпечують низькі втрати в місцях зварювання оптичних волокон. Компанії виробники представляють велику лінійку устаткування для зварювання волокна, в яких використовуються різні методи вирівнювання зварювальних волокон.

Назад в: Передача даних, Інформатизація 21-11-2011

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Активне мережеве обладнання: комутатор та маршрутизатор
Активне мережеве обладнання: комутатор та маршрутизатор

Серед активного мережного обладнання слід виділити такий пристрій, як маршрутизатор або, як його ще називають – роутер (router). Маршрутизатор...

Організація інженерних систем в кафе та ресторані
Організація інженерних систем в кафе та ресторані

Сучасний рівень комфорту ресторану, бару, кафе багато в чому залежить від того, наскільки розвинені його комунікаційні лінії. Погодьтеся,...

Для чого потрібні кабельні мережі на стадіоні?
Для чого потрібні кабельні мережі на стадіоні?

Для чого потрібні кабельні мережі на стадіоні? Питання не складне. Спортивні об'єкти ніяк не асоціюються у нас з кабельними мережами, однак...

Всі статті