+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Як встановити бездротову мережу в навчальному закладі?

Як встановити бездротову мережу в навчальному закладі?

Інтернет в школах і, тим більше, в інститутах – норма сучасності, адже він дає доступ до необмеженого потоку інформації, будучи кращим помічником дітей та молоді що навчається. І для максимально швидкої, зручної та, що важливо, доступною комп'ютеризації та підключення до Інтернету відмінно підходять безпровідні мережі – організувати зв'язок між кабінетами, поверхами та корпусами можна в короткі терміни і з порівняно малими витратами.

Тому давайте розглянемо ключові особливості їх проектування та установки, приділяючи всю свою увагу основним етапам, щоб відповісти на питання, як встановити бездротову мережу в навчальному закладі?

Особливості монтажу

Забезпечити вихід в Інтернет ми пропонуємо одним із двох способів. У першому випадку монтаж безпровідних мереж в навчальному закладі зводиться до локальної установки WAP в окремих кабінетах, наприклад, в аудиторії для занять з інформатики, і до інтеграції даної лінії з вже існуючою LAN, побудованої за допомогою кабельних з'єднань. Цей спосіб хороший для шкіл, гімназій, ліцеїв і тому подібних закладів, в рамках яких потрібно створити чітко структуровану систему зі строго визначеними правами доступу.

У другому випадку безпровідні мережі допомагають організувати публічну зону доступу: по всій території освітнього закладу створюється покриття Hot Spot, що забезпечує вихід в Інтернет з будь-якого стаціонарного ПК, ноутбука, КПК. З цією метою в різних точках навчального закладу встановлюються wireless router's, здатні підключатися до вже прокладеної СКС.

Бездротовий маршрутизатор

Важливо встановити потрібну кількість бездпровідних маршрутизаторів для забезпечення належної широти каналу. Причому першочерговим монтаж бажаний в тих приміщеннях, в яких Інтернет може знадобитися в першу чергу, тобто в лабораторіях, бібліотеках, дослідницьких центрах, полігонах випробувань. Цей спосіб хороший для інститутів, університетів, академій і тому подібних закладів, студенти яких мають самостійно шукати інформацію для отримання освіти.

Налаштування безпровідної мережі

Природно, в обох випадках бездротові мережі потрібно налаштувати, особливо при їх інтеграції з СКС. Важливо розподілити навантаження між точками доступу та задати режими їх роботи, організувати сервер на базі стаціонарних ПК або підключити лінію до вже існуючого. Ключову роль відіграє забезпечення безпеки: необхідно опрацювати політики шифрування сигналу, реалізувати механізми авторизації – словом, подбати про те, щоб навіть в зоні відкритого доступу користувач був захищений.

Крім того, монтаж бездротових мереж в навчальних закладах потрібно здійснювати таким чином, щоб школярі та студенти не бачили обладнання і не могли з ним безпосередньо контактувати. Більш того, доступ до мережного обладнання, серверних машин та всієї іншої техніки повинен бути тільки у обслуговуючого їх персоналу – тоді мережа школи, університету, академії буде захищена як логічно, так і фізично.

Назад в: Передача даних, Інформатизація 12-01-2012

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Організація інженерних систем в кафе та ресторані
Організація інженерних систем в кафе та ресторані

Сучасний рівень комфорту ресторану, бару, кафе багато в чому залежить від того, наскільки розвинені його комунікаційні лінії. Погодьтеся,...

Оптичні з'єднувачі: популярні роз'єми
Оптичні з'єднувачі: популярні роз'єми

З'єднувачі, або як їх ще називають: оптичні адаптери, каплери, оптичні розетки , використовуються в локальних обчислювальних мережах (ЛОМ) та...

Збереження пам'яток архітектури за допомогою ІТ технологій
Збереження пам'яток архітектури за допомогою ІТ технологій

Будинки, визнані архітектурними пам'ятками – це не тільки музеї під відкритим небом, а й ще діючі об'єкти, в яких нерідко розташовуються...

Всі статті