+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
E-mail розсилка

Системи оповіщення: типи та можливості систем

Системи оповіщення: типи та можливості систем

Системи оповіщення та керування евакуацією людей при надзвичайних ситуаціях – це комплекс організаційних заходів та технічних засобів (наприклад, пожежах, техногенних аваріях та подібних ситуаціях). Він спрямований на своєчасне повідомлення населення про виникнення надзвичайної ситуації, про евакуаційну необхідність, способах та напрямах евакуації.

Технічні способи оповіщення, про небезпеку, що виникла в будівлях та спорудах, повинні проводиться за допомогою певних методів або їх комбінації.

Типи та можливості систем оповіщення

Залежно від способів оповіщення та поділу будівель на зони, системи оповіщення поділяються на п'ять типів. Вибір типу відбувається залежно від загального призначення будівлі, числа місць, кількості відвідувачів, площі пожежних відсіків, поверховості, категорії вибухової та пожежної небезпеки.

До першого типу відносяться такі методи – звуковий сигнал, світлові проблискові маяки, світлові сповіщувачі.

Світловий та звуковий оповіщувачі

До другого типу відносять – окрім звукових та світлових способів, віднесених до першого типу, евакуаційні знаки пожежної небезпеки, покажчики напрямок руху.

До третього типу відносяться – звуковий сигнал, мовна передача спеціальних оповіщають текстів, світлові (відносяться до другого типу), поділ будівлі або споруди на зони пожежного оповіщення; переговорні пристрої в зонах пожежного оповіщення з пожежним постом.

Четвертий тип – всі способи, зазначені в першому, другому та третьому типі, а також можливість здійснення декількох варіантів евакуації людей з кожної зони сповіщення.

До п'ятого типу відносяться – всі типи, зазначені вище, а саме: звуковий сигнал, світлові проблискові маяки, світлові написи «Вихід», евакуаційні знаки пожежної небезпеки, світлові покажчики напрямок руху із змінним значенням, поділ будівлі або споруди на зони пожежного оповіщення. Переговорні пристрої в зонах пожежного сповіщення з пожежним постом мають можливість здійснення декількох варіантів евакуації людей з кожної зони оповіщення. Крім цього передбачається координований, централізоване управління всіма системами, що відносяться до забезпечення безпеки людей при надзвичайній ситуації з одного поста диспетчерської.

Чітка та злагоджена робота системи евакуації, правильний вибір системи оповіщення та її типу, а також безвідмовна робота технічних засобів та сигналізації створить максимально безпечні умови для евакуації та збереження людського життя у разі аварійної ситуації.

Назад в: Оповіщення, Безпека 26-06-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Порядок оповіщення про пожежу в Україні
Порядок оповіщення про пожежу в Україні

Основним способом гарантії безпеки при спалахах у громадських будівлях – це своєчасна евакуація людей в безпечну зону. Безпечними зонами...

Пожежне оповіщення: вимоги та експлуатація
Пожежне оповіщення: вимоги та експлуатація

Основним призначенням системи пожежного оповіщення є повідомлення про виникнення пожежі або іншої нештатної ситуації, а також управління...

Які бувають види оповіщення для систем безпеки?
Які бувають види оповіщення для систем безпеки?

Системи оповіщення – різновид систем безпеки. Вони потрібні для повідомлення людей присутніх в будівлі про виникнення нештатної ситуації -...

Всі статті