+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
E-mail розсилка

Технічні засоби охорони периметра та об'єктів

Технічні засоби охорони периметра та об'єктів

З практики роботи служб безпеки при охороні об'єктів прийнято виділяти шість основних зон території, що охороняється, де зоною № 1 вважається периметр території перед будівлею. Хоча охорона периметра є частиною охоронної сигналізації, її можна виділити та як окрему структуру.

Головним завданням периметральної охорони є своєчасне виявлення несанкціонованого проникнення зловмисника на територію, що охороняється та оповіщення охорони.

Охорону периметра часто застосовують у комплексі з відеоспостереженням.

Системи для охорони периметру

На українському ринку безпеки представлена величезна кількість різноманітних систем для охорони периметра, розглянемо основні з них.

Інфрачервоні системи за своїм принципом роботи та комплектації, поділяються на два види: активні та пасивні. Активні інфрачервоні системи охорони периметру складаються з приймача та передавача ІК променів, які знаходяться в умовах прямої видимості. Випромінюваних ІЧ променів може бути кілька, та вони посилюються за допомогою оптичних лінз. Сигнал тривоги формується при перериванні променя. Охороняється відстань може бути довгою сотні метрів.

Пасивні інфрачервоні системи діють на основі пасивних ІЧ датчиків з просторовою діаграмою променя. Вони встановлюються там, де необхідно контролювати невеликі ділянки периметра, наприклад, в'їзд на територію. Робота датчиків заснована на зміні інфрачервоного випромінювання навколишнього середовища під впливом руху.

Важливий недолік даної системи полягає в тому, що вона схильна до атмосферних впливів. Це призводить до помилкових спрацювання.

Радіохвильові системи охорони периметру складаються з передавача та приймача, з'єднані між собою двома паралельними випромінюючими провідниками. У режимі охорони по провідниках тече електричний струм, створюючи навколо стабільне електромагнітне поле. Найменше порушення цього поля фіксується приймачем, який генерує сигнал тривоги. Переваги цієї системи те, що її можна встановлювати приховано.

Радіопроменеві системи охорони

Радіопроменеві системи охорони засновані на ефекті Доплера. Складаються з передавача та приймача, формують між собою електромагнітне поле у вигляді еліпса. Зміна частоти відбитих електромагнітних коливань, під час порушення зони охорони, формує у приймачі повідомлення про тривогу. Характерна чутливість до зміни погоди.

Електрошокова система охорони – активна система, яка складається з оцинкованого троса або дроту, натягнутій паралельно землі в кілька ярусів. У момент торкання дроту, зловмисник отримує електричний удар високої напруги (до 15000В). Внаслідок того, що сила струму розряду дуже мала, наслідки від удару носять тільки шоковий характер. Безпека цієї системи для здоров'я людей та тварин підтверджена відповідними сертифікатами.

На підставі вищесказаного, робимо висновок, що при виборі охоронної системи, варто ретельно підбирати потрібні технічні засоби охорони та необхідно врахувати безліч чинників: рельєф місцевості, конструкцію і матеріал огорожі, рослинність, наявність прилеглих шляхопроводів і т.д.

Назад в: Охорона периметру, Безпека 29-03-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Захисне огородження периметра об'єкту та пропускні пункти
Захисне огородження периметра об'єкту та пропускні пункти

Залежно від виконуваних завдань та значущості об'єктів, а також характеру і типу небезпеки передбачаються різноманітні заходи щодо захисту...

Проектування системи захисту периметру
Проектування системи захисту периметру

Створення системи захисту периметру об'єкту являє собою досить непросту комплексну задачу. Оптимальне рішення можна досягти при ефективному...

Обладнання для охорони периметру: вибір системи
Обладнання для охорони периметру: вибір системи

Обладнання охорони периметру, можна розглядати як окрему систему безпеки в охоронній сигналізації, головним призначенням якої, є виявлення...

Всі статті