+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Типи систем оповіщення та евакуація людей при пожежі

Типи систем оповіщення та евакуація людей при пожежі

Основним призначенням систем оповіщення та евакуації є передача своєчасна інформації всім які у будинку, або споруді людям про виникнення в ньому пожежі, або іншої аварійної ситуації, що загрожує життю, або здоров'ю, а також управління евакуацією людей з цієї будівлі. Такою системою обладнуються будівлі з великим скупченням людей: великі установи, офіси, торгово-розважальні центри і так далі. У штатному режимі така система зазвичай може транслювати фонову музику та повідомлення рекламного, або службового типу. При надходженні сигналу тривоги від приладу пожежної сигналізації, трансляція переривається, та система передає екстрене повідомлення про виникнення нештатної ситуації, записане у пам'яті системи, або передане диктором в онлайн режимі.

Основні вимоги до системи

Оповіщення та евакуація людей проводиться за рахунок системи, проект якої повинен відповідати конкретному типу споруди. Проект оповіщення повинен містити список технічних засобів оповіщення, з зазначенням їх розташування, враховуючи умови безпеки конкретного об'єкта. Система оповіщення повинна бути структурно пов'язана з пожежною сигналізацією будівлі та функціонально поєднана з радіотрансляційної мережею установи.

Системи оповіщення про пожежу

Управління евакуацією відбувається за допомогою трансляції системою оповіщення заздалегідь записаних текстів, які містять інформацію про направлення евакуаційних потоків, що включають пояснення про світлових покажчиках напряму у вигляді табло з написами «ВИХІД» та інших засобів індикації. Тексти повинні бути розроблені так, щоб вони були спрямовані на придушення паніки та нервозності, ускладнюють керування евакуацією. Більш докладно вимоги до системи описані в державних будівельних нормах та галузевих технічних умовах.

Типи систем оповіщення

Типи систем оповіщення та евакуація людей при пожежі залежить від її характеристик, можна виділити п'ять типів. На жаль, рамки цієї статті не дадуть докладно зупинитися на кожному з них, але спробуємо дати кожному з них коротку характеристику.

  • Перший тип – характерний звуковим оповіщенням: дзвінок, тонований сигнал, сирена та інше застосовується на малих і середніх об'єктах. Як приладів управління застосовуються контрольні панелі, або приймально-контрольні прилади ОПС в поєднанні з виконавчими реле. Сигнали оповіщення про виникнення пожежі повинні відрізняться від інших звукових сигналів.
  • Другий тип – наявність звукового оповіщення, як у першому типі доповнюється світлові таблички «ВИХІД». Оповіщення проводиться у всіх приміщеннях об'єкта одночасно. Застосовується, аналогічно системі першого типу.
  • Третій тип – характерний мовним методом оповіщення та наявністю Світлові таблички. У системі встановлена черговість: спочатку оповіщається обслуговуючий персонал, а потім всі інші за черговістю.
  • Четвертий тип – мається мовної метод передачі інформації, наявність cвітлової таблички з напрямком евакуації і «ВИХІД», проводиться зв'язок диспетчерської і зон оповіщення. Також регламентована черговість оповіщення – спочатку персонал компанії, а потім інші присутні.
  • П'ятий тип – як і четвертий, володіє всіма способами оповіщення зазначеними вище, але в системі передбачена повна автоматизація управління системи та можливість різних варіантів шляхів евакуації з кожної зони об'єкта.

Системи третього, четвертого та п'ятого типів є автоматизованими, роль людини в управлінні цими системами мінімальна, що дозволяє виключити людський фактор. Такі системи встановлюються в офісах великих компаній, банках, торгових центрах, вокзалах і аеропортах, великих підприємствах.

Будь-яка з цих систем повинна бути повністю працездатною при будь-яких обставин, мати резервне електроживлення та бути у змозі провести своєчасне оповіщення та евакуацію людей із приміщень при виникненні аварійної ситуації.

Назад в: Оповіщення, Телекомунікації 26-10-2015

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Пожежне оповіщення: вимоги та експлуатація
Пожежне оповіщення: вимоги та експлуатація

Основним призначенням системи пожежного оповіщення є повідомлення про виникнення пожежі або іншої нештатної ситуації, а також управління...

Характеристики автоматичної системи оповіщення
Характеристики автоматичної системи оповіщення

У даній статті ми розповімо вам про те, які бувають характеристики автоматичних систем оповіщення. А також розповімо про основні особливості...

Порядок оповіщення про пожежу в Україні
Порядок оповіщення про пожежу в Україні

Основним способом гарантії безпеки при спалахах у громадських будівлях – це своєчасна евакуація людей в безпечну зону. Безпечними зонами...

Всі статті