+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
E-mail розсилка

Вимоги до систем пожежної сигналізації та оповіщення

Вимоги до систем пожежної сигналізації та оповіщення

Основним призначенням системи оповіщення є своєчасне повідомлення знаходяться на території, що охороняється людей про виникнення пожежі та інших аварійних ситуацій, а також для координації дій з евакуації. Паралельно може використовуватися для передачі оголошень та фонової музики, наприклад, у супермаркетах.

Система оповіщення повинна відповідати нормам пожежної безпеки. Нормами пожежної безпеки (НПБ) передбачено поділ систем оповіщення та управління евакуацією (СОУЕ) на 5 типів в залежності від поверховості, площі та кількості, що знаходяться в ньому людей.

Згідно НПБ, будь-яку будівлю площею понад 1000 кв.м та висотою понад 3-х поверхів повинно бути обладнане мовної системою оповіщення про пожежу, тобто системою, яка обладнана не тільки сиреною, але і гучномовними пристроями, здатними транслювати мовні повідомлення.

Функції СОУЕ

Основною функцією СОУЕ в аварійній ситуації є трансляція голосових повідомлень, спрямованих на запобігання паніки, скупчення людей у вузьких місцях, а також містять інформацію про необхідний виборі напрямку руху. Ці повідомлення можуть передаватися з диспетчерського пульта, або з якого – не будь носія інформації, записаної заздалегідь, якщо мовлення ведеться в напівавтоматичному режимі.

Мовне оповіщення

Системи оповіщення повинні оснащуватися додатковими світловими покажчиками напрямку руху та аварійних виходів для координації евакуації. Можлива інтеграція СОУЕ з системою управління контролю доступу для того, щоб вчасно отримання сигналу від тривожних датчиків, система охоронно-пожежної сигналізації давала команду на розблокування додаткових виходів, оснащених електромеханічними замками.

Охороняється будівля має бути розбите на зони, в яких одночасно буде проводитися схоже за способом оповіщення про аварійну ситуацію. Це робиться для того, щоб полегшити завдання по евакуації людей із зон оповіщення.

Для кожної зони та типу оповіщення встановлюється своя черговість оповіщення. Як правило, основною вимогою системи оповіщення є першочергове оповіщення про пожежу персоналу будівлі, щоб співробітники могли правильно спланувати свої дії по евакуації людей.

НПБ також жорстко регламентують вимоги до систем пожежної сигналізації та оповіщення, розміщених в будівлях з різною специфікою, а також у будівлях, де знаходяться люди з обмеженими фізичними можливостями. Наприклад, у будівлях, де знаходяться слабочуючі або глухі люди, встановлюються світлові або світлові миготливі сповіщувачі та інше.

Назад в: Оповіщення, Охоронна сигналізація, Безпека 29-03-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Системи оповіщення: типи та можливості систем
Системи оповіщення: типи та можливості систем

Системи оповіщення та керування евакуацією людей при надзвичайних ситуаціях – це комплекс організаційних заходів та технічних засобів...

Як працює оповіщення про надзвичайні ситуації?
Як працює оповіщення про надзвичайні ситуації?

Кажучи про оповіщення надзвичайних ситуацій, хочеться сказати про дії, що вживаються за сигналами оповіщення цивільної оборони. Особливо слід...

Стельовий гучномовець: будова та принцип роботи
Стельовий гучномовець: будова та принцип роботи

У системах оповіщення усередині будівель та споруд часто застосовуються стельові гучномовці оповіщення. Маючи достатньо великий кут розкриття...

Всі статті