Каталог
+380Показати номер

Як проводиться прокладка волоконно-оптичного кабелю?

Як проводиться прокладка волоконно-оптичного кабелю?

При прокладці кабелів зв'язку необхідно враховувати максимальні тягові зусилля, допустимі радіуси вигинів та прогинів для обраного типу кабелю, вибір довжини прольотів, допустимих при прокладці повітряних ліній зв'язку. Необхідно задати геометричні параметри зближення кабелю зв'язку з іншими спорудами.

Прокладка волоконно-оптичного кабелю в траншею

Виробничі процеси при прокладці кабелю в відриту траншею трудомісткі, малопродуктивні та можуть легко контролюватися в ході будівельно-монтажних робіт. Максимальну увагу слід звертати на обмеження мінімального радіусу вигину оптичного кабелю. Для цього розмотування кабелю, а при ручному способі прокладки перенесення та укладання його в траншею проводять без перегинів. Не допускаються волочіння кабелю по поверхні землі та розмотування барабана кабелем.

Розмотування кабелю при прокладці його в відкриту траншею повинне здійснюватися за допомогою механізмів. Якщо дозволяють умови траси, для цієї мети використовують барабан, встановлений в спеціально обладнаному кузові автомашини або на кабельному транспорті, пересувається по трасі вздовж траншеї. Кабель опускається відразу в траншею або на її брівку. У разі якщо умови місцевості не дозволяють використовувати техніку, прокладка проводиться з винесенням вручну всієї будівельної довжини кабелю, який укладається уздовж траншеї, а потім опускається в неї.

Після прокладки кабелю в траншею роблять фіксацію його траси в технічній документації та засипку траншеї бульдозерами, а в обмежених місцях – вручну.

Прокладка волоконно-оптического кабеля кабелеукладчиком

Будівництво магістральних та внутрішньозонових ВОЛЗ характеризується великою протяжністю, різними кліматичними, грунтовими та топографічними умовами. Прокладання оптичного кабелю здійснюють комплексні механізовані колони, до складу яких входять будівельні машини та механізми загальнобудівельного призначення (трактори, бульдозери, екскаватори та ін), а також спеціальні машини та механізми для прокладки кабелю (кабелеукладачі, тягові лебідки, прополки грунту, машини для проколу грунту під перешкодами та ін.)

Прокладка кабелю в траншею

Безтраншейний спосіб прокладки кабелю за допомогою кабелеукладача завдяки високій продуктивності та ефективності є основним. Він широко застосовується на трасах з різними рельєфами місцевості та різними грунтами. Для прокладки використовуються кабелеукладачі з активними та пасивного робочими органами. За допомогою ножового кабелеукладача в грунті прорізається вузька щілина, та кабель укладається на її дно на задану глибину залягання (1,2 м). При цьому на кабель діють механічні навантаження.

В даний час найбільш повно вимогам, що пред'являються при прокладці оптичного кабелю, відповідає кабелеукладач комплекс КНВ-1К, призначений для роботи на трасах будь-якої протяжності, а також для роботи в обмежених умовах, населених пунктах, поблизу доріг, у лісі. Комплекс складається з навісного вібраційного кабелеукладача КНВ-1К та спеціально обладнаного бульдозера. При прокладці кабелю обидві машини з'єднуються тяговим канатом. Спецобладнання бульдозера складається з бульдозерного відвалу, П-образного коробчатого перетину рами, на поперечній балці якої встановлено дві пари вилочних захватів для навантаження, розвантаження та установки на них барабанів.

Прокладка кабелю на переходах через підземні комунікації

На перетинах з шосейними, залізницями, продуктопроводами та іншими комунікаціями оптичного кабелю затягують в азбоцементні або пластмасові труби, що прокладаються закритим ( горизонтальним проколом, бурінням) або відкритим способом. Прокладка труб під перешкодою, як правило, проводиться до початку прокладки кабелю в районі перетину. При цьому необхідно віддавати перевагу таким способам, при яких не потрібно розрізати оптичного кабелю. При підході кабелеукладача до підземного перешкоди оптичного кабелю змотують з барабана та укладають «вісімкою». Потім протягують кабель під перешкодою в заготовлену трубу, знову намотують на барабан, заряджають в касету та продовжують прокладку.

Назад в: Кабельні споруди, Інформатизація 22-07-2010

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Різновиди та принцип роботи системи пожежогасіння
Різновиди та принцип роботи системи пожежогасіння

Системи пожежогасіння призначені для запобігання пожежі та мінімізації її можливих наслідків, для уникнення людських жертв....

Як формується вартість системи пожежогасіння?
Як формується вартість системи пожежогасіння?

Вартість системи пожежогасіння визначається рядом аспектів, що включають в себе специфічні особливості кожної окремої системи....

Автоматизація вентиляції та кондиціювання приміщень
Автоматизація вентиляції та кондиціювання приміщень

Для забезпечення комфорту житлового приміщення, сьогодні, великою популярністю користується втоматизація вентиляції та кондиціонування...

Всі статті