+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
E-mail розсилка

Вимоги до заземлення електричних установок більш 1000В

Вимоги до заземлення електричних установок більш 1000В

Заземленням електроустановки називають умисне електричне з'єднання цієї установки з заземлюючими пристроями. Згідно ПУЕ (правилам улаштування електроустановок) до заземлення висувається ряд вимог, які необхідно неухильно дотримуватися. У цій статті розглянемо лише деякі з них.

Вимоги до заземлення електричних установок

Електричні установки напругою понад 1000 В, з високими струмами замикання на землю, повинні мати опір не більше 0,5 Ом.

Для зрівнювання потенціалів, на території на глибині від 0,5 до 0,8 метрів, закладається металева сітка. Для кращого вирівнювання потенціалів на межах контуру, крайні провідники сітки, укладаються на глибині близько 1м.

Згладжування потенціалів також необхідно здійснювати у проходів та проїздів на територію, де розташована електроустановка методом закладки двох додаткових сталевих смуг із заглибленням на відстані 1 та 2 м від заземлювача відповідно на глибині 1 та 1,5 м.

Пристрій заземлення

При розташуванні установки на досить великій площі, проміжок від кордонів заземлювача до огорожі електроустановки повинен бути 3 м та більше. На ділянках території, які часто відвідуються працівниками, та у місцях проходів та проїздів бажано прокласти доріжки з покриттям, що має малу електропровідність.

Додатково передбачено також реалізація таких заходів:

  • швидке відключення при замиканні на землю;
  • вирівнювання потенціалів на території та на її кордоні, де знаходиться електроустановка.

Якщо електроустановки з високим струмом замикання на землю розташовуються в близькості від цехів промпідприємств необхідно дотримуватися такі заходи:

  • всі прилеглі будівлі потрібно включити в загальний контур заземлення;
  • потрібно вжити заходів до згладжування потенціалів всередині цехів підприємства;
  • біля споруд на відстані не менше 1м від стін на глибині не менше 1м потрібно прокласти провідник, об'єднаний з внутрішніми заземлювальними провідниками, а у входів та проїздів у будівлю потрібно створити умови вирівнювання потенціалів шляхом закладки додаткових сталевих смуг з плавним заглибленням;
  • довкола споруд потрібно прокласти вимощення з асфальту шириною від 1 до 1,5 м.

І завжди потрібно пам'ятати: невірний пристрій заземлення може призвести до виникнення небажаних контурів та може викликати перешкоди у функціонуванні обладнання, а також може створювати загрозу для життя та здоров'я людей.

Назад в: Заземлення, Електрика 08-07-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Як зробити заземлення газового котла?
Як зробити заземлення газового котла?

Заземлення газових котлів, разом з установкою ПЗВ ( пристрій захисного відключення ) – це необхідна й обов'язкова умова при підключенні системи...

Правильне вимірювання опору контуру заземлення
Правильне вимірювання опору контуру заземлення

Сьогодні людина оточена великою кількістю електричних приладів, як вдома, так і на роботі. Слід пам'ятати, що електрообладнання несе небезпеку...

Як зробити контур заземлення одноповерхового будинку?
Як зробити контур заземлення одноповерхового будинку?

Заземлення призначене для захисту людини від електричного струму, а також воно захищає квартири та інші будови від пожеж. З ростом...

Всі статті