+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Види каналів передачі даних в ХХ столітті

Види каналів передачі даних в ХХ столітті

Дана стаття розповість, які існують види каналів передачі даних в ХХ столітті, а також їх можливості та застосування.

Аналогова передача даних, незважаючи на повсюдне поширення цифрових каналів передачі інформації, все ще займає велику частку ринку. Аналоговий сигнал передається по особливих каналах зв'язку, так що він схожий на звукові передавачі. Аналоговий принцип роботи використовується у телевізійній апаратурі, радіо- та телефонного зв'язку.

У загальному значенні канал передачі даних – це середовище передачі даних, які передаються за допомогою певних технічних засобів. Форма інформації у цьому процесі має дуже важливе значення. Цифрові та аналогові канали є найбільш поширеними типами середовища, де передається інформація.

Види каналів передачі даних

Аналогові канали передачі даних на вході і на виході відрізняються безперервним сигналом, який передає інформацію, наприклад, частоту або амплітуду. А от цифровий канал здійснює передачу даних у цифровій формі.

Аналоговий сигнал – сигнал, безперервно передає інформацію по засобах передачі фізичних величин. Прикладами є електричний сигнал, що знімається з термопари, що передає інформацію про зміну температури; сигнали, що передаються від мікрофона – говорять про зміни тиску в звуковій хвилі. Мінусом аналогових сигналів є відсутність надмірності – будь-яка перешкода, що потрапила в сигнал, буде відрізнятися від початкового сигналу. З чого випливає, що початкова амплітуда не може бути відновлена. Хоч фільтрація і можлива, наприклад, частотним методом, необхідно знати додаткову інформацію про властивості сигналу (наприклад, смуга частот).

Аналоговий протокол – протокол зв'язку, що передає аналогові сигнали. Першим аналоговим протоколом був V.21 (з частотною модуляцією) і мав максимальну швидкість 300 біт/с і був затверджений в 1964 році. Цей протокол і технологія була дуже нестабільною, постійно були розриви зв'язку, і максимальна швидкість була не в досяжності. Трохи пізніше з'явилася серія інших протоколів з різними типами модуляцій: фазорізницева, багатопозиційна амплітудно-фазова, квадратурна амплітудна модуляції. І в 1996 році був розроблений протокол V.34 підтримує швидкість 33600 біт/с, на багатопозиційної амплітудно–фазової модуляції.

Address resolution (дозвіл адреси) – використовується при перетворенні адреси одного рівня в інший.

ARQ (автоматичний запит повторної передачі) – система передачі даних, заснована на виявленні помилок – одержувачем запитується у відправника повтор даних.

Full duplex (повний дуплекс) – передача даних в обох напрямках по одному каналу, без втрати якості та швидкості передачі.

Gateway (Шлюз) – вузол, що з'єднує дві мережі, так само перетворюючий протоколи.

Fast Ethernet – передача інформації зі швидкістю 100Мбит/сек.

Core network – базова мережа. Фізична інфраструктура мереж, до яких у рамках мереж мобільного зв'язку підключається мережу радіодоступу.

Назад в: Передача даних, Інформатизація 06-09-2012

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Об'єднання комп'ютерів в локальну мережу
Об'єднання комп'ютерів в локальну мережу

Створити локальну мережу можна за допомогою двох основних способів: провідний ( вита пара ) та бездротовий (bluetooth, Wi-Fi). Для реалізації...

Як обробляють кінці оптичного кабелю?
Як обробляють кінці оптичного кабелю?

В рамках цієї статті ми хочемо розглянути такий спосіб з'єднання різних комутаційних елементів ВОЛЗ як коннектор-коннектор. Він заслуговує на...

Як вибрати мережу Wi-Max: можливості Wi-Max мережі
Як вибрати мережу Wi-Max: можливості Wi-Max мережі

Мережа Wi-Max – це сучасна технологія широкосмугового доступу в Інтернет. Існують лише два варіанти доступу, в рамках яких можуть працювати...

Всі статті