Каталог
+380Показати номер

Чи законно приховане відеоспостереження?

Чи законно приховане відеоспостереження?

Фраза «приховане відеоспостереження» у багатьох наших співгромадян, в основному, асоціюється з чимось непристойним, та протизаконним. В дійсності це? Чи законно приховане відеоспостереження?

Встановлення відеоспостереження – це один з найефективніших засобів контролю та захисту. Цей питанню керівник повинен серйозно зважити та точно розрахувати. Установка систем прихованого відеоспостереження – це скоріше сувора необхідність, ніж гра в шпигунів. Хоча багато хто вважає, що це не так.

Важливість спостереження

У багатьох компаніях керівництво воліє приховано спостерігати за своїми працівниками. Як правило, цю «почесну» роботу покладають на службу охорони цієї компанії. Є безліч приводів для таємного спостереження за персоналом фірми.

По-перше, щоб не дратувати працівників. По-друге, щоб максимально убезпечити бізнес-процес та запобігти витоку інформації. По-третє, щоб нечисті на руку співробітники, або відвідувачі не знали, звідки за ними спостерігають, та не змогли б пронести викрадені матеріальні цінності через «мертву зону» камери, або просто не змогли б її вивести з ладу.

Крім усього іншого, є керівники, якими рухає зовсім не бажання створити максимально безпечні умови для роботи фірми, а просте, людська цікавість. І відстеження йде не стільки в кабінетах офісу, скільки в інших приналежних компанії приміщеннях, аж до туалетів. Сховати крихітну камеру спостереження, у якої об'єктив має розмір всього півтора міліметри, простіше простого. Їх замуровують в стіни будівлі, монтують у систему охоронно-пожежної сигналізації, протипожежні димові датчики, приховують за підвісними стелями, за фотографіями у рамах та картинах.

Приховане відеоспостереження у датчику

Бувають відеокамери, закамуфльовані під будь-які предмети офісного інтер'єру – годинник, квіткові горщики тощо. В арсеналі також є цифрові пристрої для обробки відеосигналів, такі, як плати відеозахоплення та відеореєстратори, що дозволяють переглядати камери відеоспостереження по локальній комп'ютерній мережі, або ж через Інтернет.

Пристрої відеозахоплення монтуються в ПК (як правило, в PCI-слот), а відеореєстратори можуть функціонувати самі по собі автономно. Така мініатюрна цифрова штуковина зазвичай знаходиться в кімнаті охорони, яку, при бажанні, можливо підключити до комп'ютера керівника, або якого-небудь особи, що відповідає за внутрішню безпеку. І тоді йому буде доступно все, що в даний момент відбувається у офісі компанії. Та, крім того, записи всього, що відбулося, що зберігаються на жорсткому диску цього відеореєстратора.

Чи може працівник компанії дізнатися чи встановлена в офісі система прихованого відеоспостереження?

Легко! Будь-який співробітник може придбати спеціальний пристрій для виявлення відеокамер. У наш час такі прилади продаються в багатьох Інтернет-магазинах. Принцип роботи деяких з них полягає у визначенні джерела світла, відбитого від об'єктива прихованої відеокамери, інші прилади орієнтовані на радіовипромінювання, що надходить від бездротової камери спостереження (до речі, передачу сигналу від таких камер можна блокувати за допомогою Подавлювачі сигналу мобільних телефонів). Так, що все просто, правда, якщо трапилося знайти приховану камеру, не потрібно її відразу трощити. Коштує вона, можливо, не дуже дешево, а розсерджений керівник цілком може зажадати покриття збитків, в тому числі й через суд, як за умисне псування особистого майна.

Законність відеоспостереження

За великим рахунком, будь-яка форма спостереження, стеження, прослуховування телефонів громадян (якщо, звичайно, вони не виробляються спецслужбами в ході оперативно-розшукових заходів) без попередньої згоди цих громадян є незаконними. Деякі роботодавці, при прийомі співробітника на роботу, попереджають, вносять до умови контракту, або беруть підписку про те, що за працівниками фірми, можливо такого роду спостереження, аж до особистого огляду. А деякі взагалі нікого не питають, вважаючи, що на роботі немає взагалі нічого особистого, хоча законодавчо зобов'язані були б попереджати.

Так, що, перш, ніж таємно спостерігати за співробітниками та відвідувачами, керівництву просто необхідно подбати про оприлюднення, хоча б у вигляді табличок, що тут за всіма стежать. До речі, записи зроблені прихованою камерою, не можуть бути представлені в суд, як доказ провини того чи іншого громадянина, так як отримані незаконним шляхом.

Назад в: Відеоспостереження, Безпека 27-02-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Різновиди та принцип роботи системи пожежогасіння
Різновиди та принцип роботи системи пожежогасіння

Системи пожежогасіння призначені для запобігання пожежі та мінімізації її можливих наслідків, для уникнення людських жертв....

Як формується вартість системи пожежогасіння?
Як формується вартість системи пожежогасіння?

Вартість системи пожежогасіння визначається рядом аспектів, що включають в себе специфічні особливості кожної окремої системи....

Автоматизація вентиляції та кондиціювання приміщень
Автоматизація вентиляції та кондиціювання приміщень

Для забезпечення комфорту житлового приміщення, сьогодні, великою популярністю користується втоматизація вентиляції та кондиціонування...

Всі статті