+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Які бувають види джерел безперебійного живлення?

Які бувають види джерел безперебійного живлення?

Пристрої безперебійного живлення (UPS) – це вторинні джерела електропостачання, призначення яких забезпечити обладнання, до якого він підключений, стабільним живленням без перешкод та стрибків напруги.

Вони є так званою «проміжною ланкою» між джерелами електроенергії та технікою.

У даній статті міститься змістовна відповідь на питання, які бувають види джерел безперебійного живлення?

Види джерел безперебійного живлення

Всі пристрої безперебійного живлення можна розділити на кілька видів.

Резервні (Offline). Принцип роботи даних пристроїв полягає в тому, що вони спрацьовують тільки після відключення джерела напруги. Використовуючи власні резервні акумулятори він перетворює їх постійний струм в змінний та може певний час забезпечувати споживача стабільною напругою. Після відновлення подачі живлення по мережі починається зарядка акумуляторів та повернення пристрою до «оффлайновому» режиму. Резервні пристрої безперебійного живлення мають досить велику кількість недоліків, серед яких варто відзначити такі: відсутність стабілізації напруги, нестабільний час переходу на резервні акумулятори, навіть при незначних стрибках напруги може включитися резервне живлення.

Джерела безперебійного живлення

Інтерактивні. Працюють за такою ж схемою, як і резервні, але відрізняються тим, що здійснюють стабілізацію вхідної напруги за допомогою автотрансформатора. Ефективність їх роботи значно вище ніж резервних джерел, але це впливає і на ціну устаткування. Інтерактивні джерела безперебійного живлення зазвичай використовують для підтримки важливих робочих станцій, мережевого обладнання та серверів.

Основні (Онлайн). Такі пристрої безперебійного живлення працюють таким чином: вхідний струм перетвориться із змінного в постійний (постійний струм також використовується для зарядки акумуляторних батарей пристрою), а потім знову в змінний за допомогою інвертора. За рахунок даних перетворень, на вхід споживача приходить дійсно стабілізований струм. Онлайн UPS забезпечують миттєве перемикання на резервні джерела живлення. Головною перевагою є те, що вони можуть компенсувати низький рівень вхідної напруги за рахунок заряду батарей. Основним недоліком даних пристроїв є їх порівняно висока вартість.

При виборі пристрою безперебійного живлення насамперед потрібно попередньо оцінити якість роботи мережі та вирішити від чого потрібно убезпечитися. Якщо тільки від раптових відключень напруги буде достатньо резервного UPS, але якщо треба коригувати збільшене, або знижена напруга, згладжувати перепади та нестабільність – однозначно потрібно використовувати інтерактивні, або онлайн UPS.

Назад в: Електроживлення, Електрика 14-12-2011

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Проектування електричних мереж та розрахунок перетину жили
Проектування електричних мереж та розрахунок перетину жили

Проектування електричних мереж та розрахунок перетину жили створює питання, який перетин кабелю вибрати в тому чи іншому випадку? Методологія...

Монтаж електропроводки своїми руками
Монтаж електропроводки своїми руками

Однією з головних комунікацій будинку є електропроводка. Чимало людей довіряють монтаж електропроводки професіоналам, але більшу частину цих...

Як зробити зовнішній монтаж кабелю?
Як зробити зовнішній монтаж кабелю?

Кожен з нас розуміє, що для нормальної роботи будь-якої електричної лінії потрібно, щоб всі її елементи були правильно з'єднані. Практика...

Всі статті