Каталог
+380Показати номер

Пристрій комп'ютерної мережі

Пристрій комп'ютерної мережі

Комп'ютерна мережа є системою комп'ютерів або обладнання, які пов'язані один із одним в один цілісний комплекс для передачі даних між собою. Передача даних здійснюється за рахунок використання електричного та магнітного імпульсу. Комп'ютерні мережі діляться на кілька різновидів, відповідно до масштабністю та призначенням. Так, найбільш часто виділяють комп'ютерні мережі локального масштабу, регіонального та глобального.

Комп'ютерні мережі

Локальні мережі – системи, які охоплюють невелику кількість комп'ютерів, які, як правило, розташовані в межах однієї будівлі або комплексу.

Регіональні – це більш розширені системи, в яких присутні кілька локальних мереж. Такими мережами є регіональні мережі міст або районів.

Глобальна мережа – це все співтовариство комп'ютерів, зв'язаних один із одним за допомогою глобальної системи Інтернет. Такий зв'язок не знає кордонів та з'єднує комп'ютери різних держав та материків в єдиний пристрій комп'ютерної мережі.

Open Source – відкрите програмне забезпечення, тобто програми з відкритим початковим кодом. Користувач може сам доопрацювати або змінити, підправити програму завдяки тому, що код відкритий для вивчення, редагування та перегляду. Так само, якщо дозволяє сумісність ліцензій, можливий варіант із запозиченням коду, вивченням алгоритмів, структур, технології, методик та інтерфейсу для створення абсолютно нового програмного забезпечення на основі вже створеного. Вихідний код таких відкритих програм може відмінно доповнювати всю документацію, а якщо ж вона відсутня, то сам може служити такий документацією.

Комп'ютерні мережі

ARPANET – комп'ютерна мережа, що є прообразом мережі Інтернет. Це перша мережа, яка використовувала маршрутизацію пакетів даних. ARPANET припинила існування у 1990 році, не витримавши конкуренції з Національним науковим фондом США, що створили NSFNET. Спочатку була розроблена на випадок війни в Америці, як система надійної передачі інформації. Спочатку ARPANET мала топологію, яка складалась із спеціалізованих комп'ютерів IMP, що виконували функцію маршрутизаторів. Ці робочі станції були пов'язані лініями зв'язку із пропускною здатністю в 56 Кбіт/с. У ARPANET використовувалися декілька типів протоколів: хост-хост, хост-IMP і IMP-IMP.

Distributed intelligence – сценарій, при якому обчислювальна потужність розділена між всіма підключеними пристроями.

Mainframe computer – основна ЕОМ.

Cross-over cable (перехресний кабель)види патч-кордів, які призначені для підключення однотипних пристроїв.

Botnet – комп'ютерна мережа, що складається із заражених комп'ютерів. Такі комп'ютери можуть управлятися віддалено, без відома власників. Такі мережі зазвичай використовуються для розсилки спаму, мережевих атак на веб ресурси, або ж простий крадіжки інформації.

Leased lines – виділена лінія. Некомутована мережа, за використання якої користувач вносить фіксовану абонентську плату, а не щохвилинну оплату, яка звичайно стягується за зв'язок на великі відстані.

Назад в: Комп'ютеризація, Інформатизація 06-09-2012

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Різновиди та принцип роботи системи пожежогасіння
Різновиди та принцип роботи системи пожежогасіння

Системи пожежогасіння призначені для запобігання пожежі та мінімізації її можливих наслідків, для уникнення людських жертв....

Як формується вартість системи пожежогасіння?
Як формується вартість системи пожежогасіння?

Вартість системи пожежогасіння визначається рядом аспектів, що включають в себе специфічні особливості кожної окремої системи....

Автоматизація вентиляції та кондиціювання приміщень
Автоматизація вентиляції та кондиціювання приміщень

Для забезпечення комфорту житлового приміщення, сьогодні, великою популярністю користується втоматизація вентиляції та кондиціонування...

Всі статті