+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Пристрій пожежної сигналізації: види та обладнання

Пристрій пожежної сигналізації: види та обладнання

Безаварійна робота пожежної сигналізації на сьогоднішній день є ключовим елементом в безпеці будь-якого бізнесу.

Пожежні системи систематично поліпшуються, з'являються нові методи виявлення займань, зменшується кількість помилкових спрацьовувань. Такі системи необхідно впроваджувати повсюдно. Це регламентовано не лише бажанням власників забезпечити безпеку майна підприємств, а також життя співробітників, але і державними нормативами, актами і стандартами МНС.

Функції пожежної сигналізації

Система пожежної сигналізації покликана своєчасно виявити та локалізувати пожежу в початковій стадії, на захищаємому об'єкті, і транслювати тривожний сигнал на пульт пожежної охорони.

Пристрій пожежної сигналізації – це досить складний комплекс інженерно-технічних засобів, спрямованих на виконання цього завдання. Крім основних своїх функцій, вона ще може здійснювати: автоматичне включення установок димовидалення та пожежогасіння, систем оповіщення, відключення вентиляції, включення інженерно-технологічного обладнання та інше.

Пожежна сигналізація

Види пожежної сигналізації

Пристрій систем пожежної сигналізації виконується на базі таких видів сигналізації, як: неадресні (порогова), адресна, а також адресно-аналогова. Найбільш прогресивною системою є адресна, яка дозволяє знизити витрати при установці та обслуговуванні, а також є найбільш надійною в плані виявлення пожежі на стадії загоряння.

Устаткування для пожежної сигналізації

Пожежна сигналізація має найбільший ефект при використанні сукупно з іншими системами забезпечення безпеки життєдіяльності об'єктів: охоронною сигналізацією, системою контролю доступом, системою відеоконтролю і так далі.

Складається пожежна сигналізація з таких основних компонентів:

  • Приймально-контрольна панель (ПКП) – пристрій, що виробляє аналіз стану датчиків, сповіщувачів або шлейфів, що дає команди запуску пожежних автоматичних пристроїв. Це центральний елемент системи.
  • Пожежні датчики та сповіщувачі, службовці для локалізації осередків загоряння або своєчасного виявлення продуктів горіння. Можуть мати різномані типи: димові, теплові, полум'яні, мультікомплексні, світлові, іонізаційні та інші.
  • Автоматизоване робоче місце на базі ПК, що служить для фіксації подій і стану системи сигналізації.
  • Джерела безперебійного живлення, необхідні для підтримки працездатнього стану сигналізації при відключенні централізованого електроживлення.

При проектуванні пожежних систем рекомендується їх об'єднання з охоронними системами. Цим досягається здешевлення проекту, а також велика надійність та більш широка функціональність обох видів систем.

Назад в: Охоронна сигналізація, Телекомунікації 02-06-2014

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Провідна охоронна сигналізація: недоліки та переваги
Провідна охоронна сигналізація: недоліки та переваги

Кожна людина, при виборі тієї або іншої охоронної сигналізації, повинен чітко уявляти яку систему він повинен вибрати, та для чого вона...

Типи датчиків охоронної сигналізації
Типи датчиків охоронної сигналізації

Охоронна сигналізація (ОС) – це система, що включає в себе комплекс технічних засобів або різноманітних пристроїв, які призначені для виявлення...

Обладнання та засоби охоронно пожежної сигналізації
Обладнання та засоби охоронно пожежної сигналізації

Охоронно-пожежна сигналізація (ОПС) – є складним комплексом технічного обладнання, службовця для виявлення виникнення пожежі та...

Всі статті