+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
E-mail розсилка

Системи пожежогасіння: види та функції

Системи пожежогасіння: види та функції

Системи пожежогасіння (СП) – це комплекс технічних засобів, які служать для виявлення вогнищ загоряння, а також обробки та підготовки інформації для оповіщення про пожежу. Вона використовується у комплексі з пожежною сигналізацією. СП традиційно поділяють на ручні та автоматичні. Автоматичні системи, на відміну від ручних реагують на показники спеціальних пожежних датчиків, що забезпечує своєчасне гасіння вогнищ загоряння без участі людини.

Засоби боротьби з пожежею

Методи, які служать для виявлення та гасіння загоряння можна розділити на первинні, спеціалізовані установки та мобільні засоби. Первинні найефективніше служать для усунення пожежі на ранній стадії її виникнення. До них відносяться вода, пісок, пожежний інвентар та постачання.

Пожежний інвентар

До спеціалізованих установ гасіння пожежі відносять стаціонарні системи, необхідні для локалізації та усунення причини займання шляхом викиду речовин пожежогасіння.

До пересувних засобів можна віднести мотопомпи, автомобілі, вертольоти і т.д.

Види та функції систем пожежогасіння

Автоматичні СП вимагають ретельного та грамотного монтажу та комплексу пуско-налагоджувальних робіт. Вони проектуються та виготовляються з урахуванням особливостей кожного об'єкту.

На сьогоднішній день існує декілька видів систем пожежогасіння:

  • водяні;
  • газові;
  • пінні (розчин води і піни);
  • порошкові;
  • аерозольні.

Основними функціями системи пожежогасіння є: виявлення, оповіщення та безпосередньо пожежогасіння. Перша функція реалізується за рахунок системи пожежної сигналізації. Далі відбувається автоматичне оповіщення про факт загоряння, потім здійснюється пожежогасіння.

Назад в: Різне 13-12-2012

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Управління димовидаленням: різновиди систем
Управління димовидаленням: різновиди систем

Протипожежний захист, має велике значення для збереження об'єктів. Одним з основних елементів цієї важливої справи, є система димовидалення....

Як зробити вентиляцію у приватному будинку?
Як зробити вентиляцію у приватному будинку?

Сучасні будівлі та будови герметичні, в зв'язку з чим, зростає роль вентиляції в житловому будинку, що має забезпечити приплив свіжого...

Прокладка слабострумних кабелів на дачі
Прокладка слабострумних кабелів на дачі

Сучасні котеджні та дачні селища, які у великих кількостях зводяться в передмістях, ще на етапі будівництва оснащуються кабельними мережами....

Всі статті