Каталог
+380Показати номер

Прилад приймально-контрольний: загальні характеристики

Прилад приймально-контрольний: загальні характеристики

Прилад приймально-контрольний (ППК) призначений для використання у системах пожежно-охоронної сигналізації та автоматичного пожежогасіння різного роду об’єктів (як підприємств та великих промислових об’єктів, так та квартир, або присадибних ділянок). Основними його функціями являється отримання сигналів від пожежних та охоронних сигналізаторів та забезпечення їх електроенергією, виведення інформації на світлові, звукові сигналізатори та на пульт централізованого керування.

Прилад приймально-контрольний варто встановлювати в приміщенні, де завжди перебуває персонал, що відповідає за безпеку приміщення (охоронець чи сторож). Дане приміщення повинне бути обладнаним високим рівнем захисту від проникнення сторонніх осіб. Монтаж ППК потрібно здійснювати на стінах чи перегородках, що виготовлені із вогнетривких матеріалів.

Прилад приймально-контрольний

Основу пристрою складає системна плата з блоком вхідних шлейфів та блоком вихідних сигналів. При вмиканні живлення пристрій автоматично визначає поточну конфігурацію та вмикає програмну підтримку активних блоків. Керуванням ППК та зміною його поточних налаштувань може займатись тільки людина, що має відповідний рівень доступу та знає паролі. Існує декілька рівнів доступу до системи, які відрізняються між собою тільки кількістю прав на зміни різноманітних опцій. Також існує можливість підключення пристрою до персонального комп’ютера, що дає змогу керувати ним з допомогою віддалених терміналів та переглядати журнал записів подій.

Прилад приймально-контрольний

Від якості та швидкості роботи ППК на пряму залежить безпека та цілісність приміщення, яке він «охороняє». Якщо від своєчасного реагування на охоронні давачі залежить тільки цілісність матеріальної бази об’єкта, то від реагування на пожежні – життя людей. Деякі моделі ППК володіють функцією верифікації та перепровірки, що основана на очікуванні повторного спрацьовування сигналізаторів за визначений проміжок часу після виявлення першого спрацьовування. Дана функція дозволяє максимально знизити вірогідність видачі сигналу «Пожежа», у випадку помилкового спрацьовування сигналізаторів, що може бути визване сторонніми факторами.

Прилад приймально-контрольний користується двома типами живлення – основне (підключення до стандартної мережі з напругою 220В) та резервне (використовує власні загерметизовані акумуляторні батареї). Це запобігає виходу з ладу у випадку перебоїв з електропостачанням.

Назад в: Охоронна сигналізація, Безпека 26-04-2012

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Різновиди та принцип роботи системи пожежогасіння
Різновиди та принцип роботи системи пожежогасіння

Системи пожежогасіння призначені для запобігання пожежі та мінімізації її можливих наслідків, для уникнення людських жертв....

Як формується вартість системи пожежогасіння?
Як формується вартість системи пожежогасіння?

Вартість системи пожежогасіння визначається рядом аспектів, що включають в себе специфічні особливості кожної окремої системи....

Автоматизація вентиляції та кондиціювання приміщень
Автоматизація вентиляції та кондиціювання приміщень

Для забезпечення комфорту житлового приміщення, сьогодні, великою популярністю користується втоматизація вентиляції та кондиціонування...

Всі статті