+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Для чого потрібно захисне заземлення?

Для чого потрібно захисне заземлення?

Застосування захисного заземлення – це гарант безпечного функціонування електрообладнання та, що найголовніше, безпеки людей від ураження електрострумом.

Для чого потрібно захисне заземлення? Захисне заземлення – це електричне з'єднання з ґрунтом, для усунення небезпеки ураження струмом у разі дотику до установок та апаратури, які опинилися під напругою.

Види заземлення

Заземлення буває не тільки захисне, але і робоче заземлення блискавкозахисту. Наприклад, захисне – покликане захистити користувача електроапаратури від струму у випадку, якщо є ушкодження проводів, що торкаються корпусу обладнання внаслідок зносу.

Заземлення блискавкозахисту – це з'єднання з грунтом блискавкоприймачів та розрядників, з метою відводу блискавки в землю.

Робоче заземлення – це з'єднання з ґрунтом окремих точок електричного кола, наприклад, обмоток генераторів, трансформаторів, дугогасильних апаратів, а також фази при використанні ґрунту в якості фазного, або зворотного проводу. Всі ці види заходів безпеки та саме застосування захисного заземлення, дуже важливі для безпеки користувача, а також для збереження апаратури. Якщо припустити, що електроустановка не заземлена, то в разі торкання до корпусу, Вас може ударити струмом по силі та ідентичності з фазовим струмом електромережі.

Комплект заземлення

У разі ж заземленого електрообладнання, напруга корпусу установки зменшиться відносно ґрунту та стане рівною напрузі при торканні корпусу та струм через тіло людини пройде за такими принципами: знижуючи значення опору заземлювача, поширенню струму R3, можна знизити напругу корпусу апаратури відносно ґрунту, та в кінцевому підсумку знизиться напруга дотику та струму через тіло.

Установка заземлення

Установка заземлення буде добре працювати, якщо струм замикання на ґрунт фактично не збільшується зі зниженням опору заземлювача. Такий стан виконується в мережах з ізольованою нейтраллю, наприклад, типу 1T при напрузі до 1кВ, оскільки струм замикання на ґрунт визначається опором ізоляції проводу по відношенню до ґрунту, яке набагато більше опору заземлювача.

Таким чином, стає абсолютно ясно, для чого потрібно захисне заземлення та що його застосування відіграє вирішальну роль у справі захисту від ураження електричним струмом, що в свою чергу говорить про необхідність установки захисного заземлення, з чим слід звертатися до фахівців, що з успіхом монтаж систем заземлення, з метою ефективної установки для застосування захисного заземлення.

Назад в: Заземлення, Електрика 26-09-2012

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Що таке заземлення будівель та споруд?
Що таке заземлення будівель та споруд?

Заземлення будівель та споруд – це спеціальна система, до якої входять множинні елементи навмисного електричного з'єднання будь-якої точки...

Заземлення нейтралі: способи та види
Заземлення нейтралі: способи та види

Нейтралі електроустановок – це загальні точки фаз обмоток генераторів та трансформаторів. Від способу зв'язку нейтрального проводу із землею...

Захисне заземлення електроустанов
Захисне заземлення електроустанов

При проведенні робіт з електричними установками, згідно з нормами, необхідно, щоб на даних пристроях було встановлено захисне заземлення...

Всі статті