+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
E-mail розсилка

З чого складаються сучасні комп'ютерні системи?

З чого складаються сучасні комп'ютерні системи?

Ми Вам розповімо які основні типи технологій використовуються при побудові комп'ютерних систем.

Сучасні комп'ютерні системи включють в себе об'єднання різних типиів обладнання які призначені для різної роботи. Основою системи є сам комп'ютер та його різновиди (ПК, ноутбуки, планшети).

В останні час на підприємствах рідко комп'ютери використовуються автономно. Тому стандартом вважається пов'язати їх між собою.

Дуже часто використовуються виділені сервери, призначені для зберігання інформації в базах даних підприємства, містять різноманітні сервіси і тому подібне. Для об'єднання устаткування використовуються канали зв'язку, комутатори, допоміжне обладнання для побудови комп'ютерних систем.

Розглянемо різновиди такого устаткування

До каналів зв'язку в межах одного приміщення можна виділити кабельні лінії (провідні або мідні та оптоволоконні), бездротовий зв'язок (wi-fi, wi-max).

На фізичному рівні дротові та бездротові сильно відрізняються за принципом передачі даних.

«Мідні» – це звичайні кабелі, в основному вита пара третьої або п’ятої категорії. Дані передаються за допомогою струму в кабелі.

Оптоволоконні використовують принцип передачі світлового потоку в середовищі, яке відбиває сигнал. Для їх використання необхідні конвертори, які перетворюють світло в електричний сигнал.

Оптоволоконний кабель

Бездротовий зв'язок використовує передачу сигналу по повітрю, для цього не потрібно ніяких кабельних мереж. Для передачі сигналу потрібен перетворювач електричного в високочастотний сигнал. Далі такий сигнал подається на антену та далі в ефір. З боку приймача також встановлена антена та приймаючий пристрій, яке перетворює високочастотний сигнал назад в електричний.

Основою роботи таких мереж є протокол TCP/IP, за допомогою якого устаткування «знаходить» один-одного, обмінюється інформацією і таке iнше.

Для управління всією мережею використовується комутаційне обладнання: хаби, свічі, роутери. Кожен з них має своє призначення.

Хаб – найпростіший з комутаторів.

Його основна робота отримати дані від одного комп'ютера «відправника» та передати іншому «одержувачу».

Хаб (Hab)

Свічі мають набагато більшу функціональність. Вони «вміють» запам'ятовувати адресатів, відправити конкретно обладнанню, якій призначена інформація не посилаючи у загальну мережу дані. Так само вміють робити фільтрацію так званих мак-адрес – унікальних номерів устаткування, розділяти різні мережі та ще багато інших функцій.

Роутери здатні обробляти передану інформацію по дуже багатьом параметрам. За допомогою роутерів можна організовувати доступ мережі в інші мережі, наприклад Інтернет, об'єднувати офіси, розміщені на відстані один від одного, встановлювати швидкість передачі для різних пристроїв та ще багато чого

Ось такі технології використовуються в даний час при побудові комп'ютерних систем, хоча розробляються все нові, для збільшення швидкості передачі даних, відстані та оптимізації систем.

Назад в: Комп'ютеризація, Інформатизація 29-08-2015

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Структура локальної обчислювальної мережі офісних філій
Структура локальної обчислювальної мережі офісних філій

Як зв'язати в єдину мережу кілька філій однієї організації? Сьогодні зовсім не рідкість, коли одна і та ж компанія займає відразу декілька...

Як підключити комп'ютер до комп'ютера?
Як підключити комп'ютер до комп'ютера?

Сучасна людина звикла використовувати велику кількість гаджетів, комп'ютерів та іншої техніки. Дуже часто одна людина використовує відразу...

Стандарти СКС: характеристики підсистем
Стандарти СКС: характеристики підсистем

СКС – структурована кабельна система, яка є основою інформаційної структури. Представлена у вигляді ієрархічної кабельної системи, з набору...

Всі статті