+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Види систем передачі даних

Види систем передачі даних

З ростом обсягів переданої інформації останнім часом між різними об'єктами та її приймачами, опишемо основні системи, які використовуються для здійснення передачі даних між будівлями.

З розвитком технологій використовуються різні види систем передачі даних.

До таких можна віднести провідний та безпровідний спосіб передачі інформації.

До провідних можна віднести передачі даних за допомогою звичайних кабелів, або оптичних систем передачі.

Основні з них:

  • Wi-Fi;
  • WiMax;
  • Frame Rela;
  • GPRS.

Бездротові методи мають більш широкий вибір засобів передачі.

Розглянемо окремо кожен із засобів

Передача даних по звичайним кабелям, в основному по мідним, використовується для відносно невеликих відстаней між джерелом та приймачем даних. Для цього прокладаються фізичні лінії між об'єктами, але це пов'язано з відносно великими фінансовими витратами на встановлення опори, каналізаційні споруди, безпосередньо кабелі і так далі. Також така система має свої обмеження по швидкості передачі інформації, що обумовлено фізичними особливостями кабелів та їх пропускною здатністю. Також недоліком є зміна технічних параметрів ліній через окислення провідників та комутаційних стиків, вплив атмосферних явищ (дощу, морозів, сонця). Тому такі системи передачі замінюють більш надійні, а саме оптичні.

Волоконно-оптический кабель

Оптичні кабелі набагато стійкіші до природних впливів, мають істотно більшу пропускну здатність та довговічність. Саме таким системам довіряють останнім часом при провідному зв'язку. Однак вони в фінансовому плані дорожче, ніж звичайні кабелі, в основному за рахунок кінцевих приладів. Однак є тенденція до їх здешевлення при монтажі та обслуговуванні.

Провідні мережі використовуються в основному в тих місцях, де їх прокладки не несе якихось складнощів при їх монтажу, а саме в містах, рівнинних місцевостях і так далі. При неможливості прокладки дротових мереж, або дорожнеча, використовують бездротові системи передачі даних. Часто застосовують при значних відстанях до об'єктів, або недоцільності прокладки кабелів.

Технологія Wi-Fi має переваги в тому, що не потрібні зайві витрати на кабелі та все, що з ними пов'язано. Однак у цієї технології є недоліки в тому, що між об'єктами, між якими потрібно передати дані, є необхідність прямої видимості, тобто на шляху не повинно бути ніяких перешкод, навіть звичайне дерево може стати перешкодою.

Технологія WiMax є в даному відношенні більш надійною, забезпечує більшу пропускну здатність у порівнянні з WI-Fi. Але ця технологія дорожче за рахунок кінцевого обладнання та ліцензування такого зв'язку.

Frame Relay є однією з найстаріших систем бездротового зв'язку, однак і надалі використовується. Ця технологія не є лідером у швидкості передачі даних, але забезпечує надійний зв'язок між об'єктами. Має обмеження по відстані, розв'язуесться при каскадуванни включення, тобто встановлюються проміжні точки для передачі даних.

Однією з найсучасніших технологій є передача даних за допомогою операторів мобільного зв'язку – GPRS, тобто задіюються їх канали. Такі системи досить популярні при підключенні банкоматів та датчиків віддалених районах, куди немає необхідності, або можливості прокладати дротяні лінії. Єдиною умовою є те, що в районі установки передавача має бути надійне покриття оператором. Така система не є швидкісною, але достатньою для виконання своїх функцій через невеликого обсягу інформації, яку необхідно передати.

В даний момент також популярною системою передачі даних є використання Internet, за рахунок розгалуженості мережі. Для цього використовують так звані VPN-з'єднання, різні шлюзи для адаптації переданих даних та кінцевих приймачів.

Виходячи з вищевказаного, Ви можете вибрати будь-який вид системи передачі даних, який буде ідеально відповідати Вашим потребам.

Назад в: Передача даних, Інформатизація 22-11-2012

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Структура передачі даних
Структура передачі даних

Всі ми хоч раз у житті користувалися поштою, отримували листи, подарунки, а також самі відправляли різні листи та інше. Телефон, пошта та...

Що таке радіорелейний зв'язок та навіщо потрібні РРС системи?
Що таке радіорелейний зв'язок та навіщо потрібні РРС системи?

РРС – радіорелейний зв'язок (від радіо та франц. Relais – проміжна станція), радіозв'язок за допомогою ланцюжка приймально-передавальних...

Як побудувати кабельні мережі у адміністративних установах?
Як побудувати кабельні мережі у адміністративних установах?

Ми звикли до того, що суди, міськвиконкоми, ЖКГ повинні працювати для нашої зручності. У сучасних умовах сама можливість цієї роботи...

Всі статті